Pogoda
14.10.2016 11:25

Taxi vs Uper – zniszcz taksówki bombami

W sklepie Google Play pojawiła się nowa darmowa gra stworzona przez „Klapa Games”.

Taxi vs Uper – zniszcz taksówki bombami
foto: kadr z wideo

Sądząc po fabule, twórca produkcji chciał wyrazić swoją opinię na temat taksówkarzy walczących z amerykańskim przedsiębiorstwem Uber, oferującym platformę technologiczną do rezerwowania usług transportu samochodowego.

Jak też możemy przeczytać w opisie gry – przez wiele lat taksówki były najpopularniejszym środkiem transportu w każdym mieście, dlatego też przewoźnicy korzystając ze swojej ugruntowanej pozycji, podnieśli ceny do niewyobrażalnego poziomu. Naprzeciw społeczeństwu wyszła firma Uper, oferująca lepszą jakość usług w rozsądnej cenie i w przeciwieństwie do taksówkarzy – korzystająca z nowoczesnej technologii, a nie ze sprzętu pamiętającego XX wiek.

W wirtualnym świecie Taxi vs Uper, firma Uper umożliwia wezwanie samochodu poprzez przy użyciu smartfona – nie trzeba dzwonić. Kierowca będzie wiedzieć dokładnie, gdzie jechać. Szybko nowa usługa zyskała na popularności, udowadniając, że taksówki są przeżytkiem. Jednak społeczność licencjonowanych przewoźników nie chciała dać za wygraną. Taksówkarze nie byli w stanie zaoferować konkurencyjnej usługi, dlatego postanowili zniszczyć auta osób odbierających im klientów. Rozpętała się wojna.

Zadaniem gracza jest pomaganie Uperowi w przetrwaniu, poprzez niszczenie złych taksówek przy użyciu bomb. Jak wspomina twórca, zachęcając do gry – „jakość życia obywateli zależy od ciebie!”

Zdaniem „Klapa Games”, po grze możemy spodziewać się wyjątkowych rozgrywek, chwytliwej grafiki z ładnymi animacjami aut, świetnej jakości ścieżki dźwiękowej z przyjemną muzyką oraz wielu wymagających poziomów. Jest tylko jedno „ale”. Właściciele telefonów z systemem innym niż Android, nie będą mogli cieszyć się tą grą.

Na tę chwilę Taxi vs Uper oceniło 15 osób, co daje łączną notę 4,2/5. Sporo internautów za wadę uznało sposób sterowania, który zdaje się być „toporny”. Nie brakuje także głosów zachwytu – w przypadku nielicznych, produkcja „Klapa Games” szybko stała się ulubioną pozycją.

A Wam jak się podoba ta gra?

Tagi: Gry