Te dekoracje na Halloween są tak realistyczne, że zgłaszano je służbom porządkowym. I to kilkukrotnie [WIDEO]

20.10.2020 12:16
Dekoracje na Halloween - zdjęcie poglądowe|undefined Fot. dronestudio/easystock/Eastnews

Halloween nadchodzi. Mieszkańcy pewnego domu stworzyli tak realistycznie wyglądające dekoracje halloweenowe, że kilkukrotnie interweniowała straż pożarna.

Halloween 2020 nie będzie wyglądało tak jak zazwyczaj. Pandemia koronawirusa skutecznie przeszkodzi dzieciakom w zbieraniu słodyczy po domach, a dorosłym w straszliwie fajnych aktywnościach nawiązujących do horrorów. COVID-19 nie przeszkadza jednak w innej tradycji - dekorowaniu domów, by chociaż trochę można było oddać się strasznemu klimatowi. Mieszkańcy pewnego domu stworzyli tak realistyczne halloweenowe przybranie, że wielokrotnie wzywano z jego powodu służby ratunkowo porządkowe.

Halloween 2020 - halloweenowe dekoracje zgłoszone władzom

Chociaż zazwyczaj Halloween kojarzy się ze strachami i potworami z filmów grozy, wiele osób podchodzi do tematu z bardziej otwartą głową i przebiera się również za inne popkulturowe postacie.

Przeczytaj także

Rodzina Longów z Riverside w Kalifornii od kilku lat nawiązuje w swoich halloweenowych działaniach do serii "Piraci z Karaibów". Doszli do takiej perfekcji, że kilkukrotnie interweniowała straż pożarna. Jak podaje ABC 7 Eyewitness News, sąsiedzi byli przekonani, że dom Longów płonie i dzwonili po odpowiednie służby, by zapobiec tragedii. Zresztą przekonajcie się sami.

Przeczytaj także

Trzeba przyznać, że instalacja naprawdę robi wrażenie. Nic dziwnego, że sąsiedzi się pomylili i zgłosili sprawę odpowiednim władzom.

Przeczytaj także

Halloween 2020 - pomysł na udekorowanie domu

W materiale ABC 7 Carmen Long wyjaśniła skąd całe zamieszanie, skomentowała spotkania ze strażakami i opowiedział, jak narodził się pomysł na niesamowite dekoracje. 

Zaczęło się od zwykłych szkieletów. Potem dodaliśmy z tyłu armatę, a z boku odtworzyliśmy pożar statku. (...) Początkowo [strażacy - przyp. red.] myśleli, że to prawdziwy pożar. Wysiedli ze swoich wozów, po czym podeszli do domu, przybili mojemu mężowi piątkę i powiedzieli: "Świetna robota! Dobrze to wygląda!".

Kobieta wyjaśniła, iż jest zadowolona z faktu, że dekoracje stworzone przez jej rodzinę dają w okresie pandemii "trochę halloweenowej zabawy" okolicznym mieszkańcom. To nie pierwszy raz, kiedy rodzina Longów zaprezentowała sąsiadom swój "płonący dom". Od kilku lat jest on w Halloween miejscową atrakcją, która przyciąga około 400 osób. W tym roku oczy na dom zwrócił cały świat. 

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Nie wypuszczajcie dzieciaków na Halloween ze względu na pandemię 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.