Pogoda
14.12.2018 11:53

Teleportująca się matka z dzieckiem pojawiła się w programie BBC

Są na tym świecie rzeczy, które nie śniły się widzom renomowanej brytyjskiej stacji telewizyjnej – podczas wywiadu o przywództwie Theresy May w tle pojawia się znikąd (teleportuje) dziecko trzymające swoją matkę za ręke. Czyżbyśmy byli świadkami narodzin prawdziwego suberbohatera?

BBC teleportujące się dziecko
foto: kadr z wideo

Wystarczy mrugnąć okiem, żeby przegapić ten moment – podczas gdy ekspertka wypowiada się do kamery, w tle za nią nagle pojawia się dziecko. Trwa to tylko ułamek sekund – teleportujący się dzieciak zjawia się w sposób znany z efektów specjalnych.

Nie umknęło to uwadze internautów, którzy nagrali i opublikowali fragment programu BBC dokumentujący przypadkiem teleportację w akcji:

Jak łatwo się domyślić, nagranie błyskawicznie stało się hitem internetu, a oglądający je widzowie zastanawiają się pewnie w duchu, w jaki sposób utalentowane dziecko nabyło swoje supermoce. Chyba, że za teleportację odpowiada jego rodzic.

Rozwiązanie zagadki jest oczywiście znacznie bardziej przyziemne i nie ma szans, żeby historia trafiła do Archiwum Tajemnic.

Teleportujące się dziecko w wywiadzie BBC – co tak naprawdę się stało?

Wprawiające w stan dysonansu poznawczego nagranie nie jest niestety dowodem na istnienie w naszym świecie osób obdarzonych prawdziwymi mocami – to po prostu wpadka montażystów BBC.

Podczas prac nad materiałem postanowili połączyć dwa fragmenty wypowiedzi w sposób jak najmniej widoczny dla widza i użyli do tego efektu morphingu, czyli płynnego przejścia jednego obrazu w drugi.

Jeśli spojrzeć na wypowiadającą się kobietę, to widać że w chwili „teleportacji” jej twarz zmienia błyskawicznie położenie – gdy ogląda się materiał nie analizując go dokładnie, wygląda to jakby wypowiedź była nieprzerwanym ciągiem.

Morphing sprawdza się bardzo dobrze, jeśli tło jest statyczne – w tym przypadku połączono ujęcia odległe od siebie o kilka, być może nawet kilkanaście sekund. Dało to czas matce i dziecku na dojście do miejsca, w którym pojawiły się nagle po sztuczce montażystów BBC.

Teleportujące się dziecko to:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet