Pogoda
27.12.2019 12:26

Ten kot rozczuli każdego fana Star Wars. Wygląda jak Baby Yoda i szuka domu

Kotka ze schroniska stała się hitem internetu ze względu na swoje podobieństwo do postaci Baby Yody z serialu "Mandalorian". Posypały się oferty adopcji.

Baby Yoda
foto: kadr z wideo

Twórcy serialu "Mandalorian", produkcji  z uniwersum Gwiezdnych wojen strzelili w dziesiątkę. Zauważyli reakcje fanów produkcji na rozkoszne droidy czy urocze Porgi, które pojawiły się w najnowszej trylogii i postanowili stworzyć widzom kolejnego ulubieńca. Jednak w "Mandalorianie" pojawił się bohater, który przebił wszystkie poprzednie pomysły. Mały Baby Yoda momentalnie zawładnął sercami milionów fanów Star Wars na całym świecie oraz przyciągnął uwagę także tych, którzy dotychczas nie interesowali się historiami o Ciemnej i Jasnej stronie Mocy.

Kot Baby Yoda szuka domu

Jak się okazało, korzyści ze stworzenia Baby Yody przypadną nie tylko twórcom serialu. Bezdomna kotka z Karoliny Północnej dzięki swojemu podobieństwu do starwarsowej postaci zyskała ogromne zainteresowanie i z łatwością znajdzie dla siebie dom po ciężkich przejściach.

The Mandalorian
The Mandalorian
Przeczytaj także Wypij Baby Yodę! Bary zaczęły serwować drinki stworzone na cześć słodkiego bohatera "The Mandalorian"

Zwierzątko trafiło do Cabarrus Animal Hospital ze względu na ciężki stan zdrowia. Kotka miała głęboką ranę szyi, infekcję dróg oddechowych oraz pasożyty w jelitach. Jak donosi "Good Morning Ameridca" podczas leczenia, weterynarze zauważyli, że kicia jest podobna do małego, zielonego bohatera "Mandaloriana". Asystentka głównego lekarza zajmującego się kotką założyła zwierzakowi fanpage na Facebooku, gdzie pokazała światu ślicznego futrzaka.

Internet pokochał zwierzaka natychmiast. Kotka nie miała do tej pory imienia, jednak odkąd zauważono jej podobieństwo do serialowej postaci zaczęto nazywać ją Baby Yoda Cat. Na Facebooku kocicy lekarze regularnie zamieszczają informacje na temat postępów w leczeniu pupila. Komentujący masowo deklarują chęć przygarnięcia uroczej kotki, jednak weterynarze podkreślają, że zwierzak zacznie szukać domu dopiero wtedy, gdy odzyska pełnię sił i wyzdrowieje.

Zobacz też: Baby Yoda w wersji homemade trafił do sprzedaży. Jest paskudny i potwornie drogi 

Tagi: Duperele Star Wars