Pogoda
08.02.2017 13:47

Ten krótki film ma dwa zakończenia jednocześnie

Dwie osoby oglądające ten sam film mogą jego koniec widzieć zupełnie inaczej – to ukryty test, który pokazuje, czy mamy problemy ze zdrowiem.

Ten krótki film ma dwa zakończenia jednocześnie
foto: kadr z wideo

Wideo nosi tytuł „Does Love Last Forever” i powstało w Australii – żeby go w pełni docenić, trzeba znać język angielski. W ciągu kilku minut śledzimy w nim historię małżeństwa i zmiany w zachowaniu się partnerów względem siebie.

Sposób przedstawiania scen został z rozmysłem przygotowany w taki sposób, żeby utrudnić ich zrozumienie osobom przejawiającym problemy ze słuchem. Głos postaci często dobiega spoza planu, twórcy postarali się także o zasłanianie ust aktorów, tak by nie można było odczytać ich kwestii czytając z ruchu ich warg.

Słowa zagłuszane są ponadto przez mocno eksponowane odgłosy otoczenia, a towarzysząca dialogom mowa ciała ma za zadanie wprowadzić w błąd osoby, którym umykają wypowiadane słowa.

Sposoby na zmylenie oglądającego prezentowane są na zwiastunie filmiku:

Cały, mający tylko kilka minut obraz można obejrzeć pod tym adresem.

Film został stworzony przez producenta aparatów słuchowych, który zaznacza, że jego obejrzenie nie jest jednoznaczne z przeprowadzeniem profesjonalnego testu. Jeśli jednak zamiast trudnych do wychwycenia słów słyszeć będziemy tylko niewyraźne dźwięki – warto zastanowić się nad wizytą u laryngologa. Dźwięk można także całkowicie wyłączyć, co pozwala lepiej zrozumieć, jak wydarzenia na filmie odbiera osoba mająca problemy ze słuchem.

Czy miłość przetrwała?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele