Ten mural ma oczyszczać powietrze. Jedna ściana ma wchłaniać zanieczyszczenia niczym 720 drzew

Pod koniec lipca w Warszawie odsłonięto nietypowy mural. Zawiera on w sobie specjalne panele oraz specjalny rodzaj farby, które mają odświeżać powietrze. Mówi się, że malowidło firmy Converse ma moc 720 drzew.
W ostatnim tygodniu lipca w centrum Warszawy odsłonięto nietypowy mural. To część nowej kampanii promocyjnej odzieżowej marki Converse, która trafiła do 14 miast świata. Warszawa znalazła się na niej wraz z m.in Belgradem, Johannesburgiegm, Bangkokiem, Limą, czy Sydney.
Nietypowy mural częścią większego projektu
W każdym z miast, w których odbywa się akcja „Twórzmy razem dla lepszego jutra” (org. „Create Together For Tomorrow”) w ostatnim czasie powstały piękne, wzorzyste murale, zaopatrzone w specjalne panele, których celem jest wchłanianie zanieczyszczeń miasta i filtracja powietrza.
Jak podaje magazyn WhiteMad, który jako jeden z pierwszych poinformował o nietypowym projekcie moc „sprawcza” wszystkich murali działa niczym trzy tysiące drzew.
Jak wynika z materiałów prasowych marki Converse projekt powstał jako odpowiedź na zmiany klimatyczne oraz pandemię koronawirusa. Kolorowe wzory mają dodawać otuchy mieszkańcom miast, którzy powoli zaczynają wracać do normalnego trybu życia, a specjalne farby i panele wpływać na poprawę jakości powietrza, która na nowo zyskuje więcej zanieczyszczeń, z powodu powrotu ruchu drogowego na ulicach.
Warszawski mural – zobacz efekty
Warszawski mural znajduje się przy ulicy Jaworzyńskiej, niedaleko wyjścia z metra Politechnika, placu Zbawiciela i samej Politechniki Warszawskiej. Autorami polskiej grafiki, przyozdabiającej budynek są Dawid Ryski i Maciek Polak. Efekty ich pracy już przykuły uwagę mieszkańców, którzy chętnie fotografują piękny mural. Niektóre ze zdjęć można zobaczyć poniżej:
W mediach społecznościowych samej marki Converse możemy natomiast zobaczyć proces powstawania szczególnej grafiki w centrum Warszawy:
Czytaj także: Gwiazda „Breaking Bad” miała koronawirusa. Teraz oddaje krew, aby lekarze mogli dzięki niej stworzyć szczepionkę.
Oceń artykuł