Pogoda
30.08.2018 15:16

Teoria pustej Ziemi: reptilianie, starożytna cywilizacja, naziści. Co znajduje się we wnętrzu naszej planety?

Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi mają poważnych konkurentów. Wielu uważa bowiem, że wnętrze skorupy ziemskiej jest całkowicie puste. Co więc znajduje się w środku? I gdzie w takim razie podziało się jądro Ziemi?

Ziemia
foto: Shutterstock.com

Miłośnicy teorii spiskowych mają w zwyczaju negowanie otaczającej nas rzeczywistości i snucie coraz to nowych przypuszczeń odnośnie ludzkiej cywilizacji. Wielu wierzy, że kontrolę nad światem sprawują potężni i wpływowi członkowie Zakonu Illuminatów, inni natomiast sądzą, że rasa ludzka tak naprawdę pochodzi od kosmitów. Nie brakuje również opinii dotyczących samej kuli ziemskiej i jej bliskiego otoczenia. Pisaliśmy wcześniej o ciemnej stronie Księżyca. Teraz pora dosłownie zagłębić się w strukturę naszej planety. Istnieje bowiem grupa ludzi, uważających, że jest ona całkowicie pusta w środku.

Czy Ziemia jest pusta w środku?

O tym, że Ziemia jest pusta w środku w starożytności mówił już Platon. Teorię tę dokładnie opisał jednak w 1818 roku John Cleves Symmes Jr. Był on filozofem przyrody i uważał, że we wnętrzu naszej planety znajduje się pusta przestrzeń o grubości 1300 kilometrów. Podobno hipotezę wysnuł również nieco wcześniej Edward Halley. Astronom w 1692 roku stwierdził, że na dwóch przeciwległych ziemskich biegunach znajdują się puste struktury.

Właśnie na podstawie tego stwierdzenia Symmes uznał, że na biegunach zlokalizowane są wejścia do wnętrza Ziemi. Mało tego, próbował on nawet zorganizować ekspedycję na biegun północny, jednak wyprawa nigdy nie doszła do skutku. Inaczej było jednak ponoć w przypadku admirała Richarda Byrda.

Wyprawa admirała Byrda

W 1929 roku amerykański lotnik Richard Byrd jako pierwszy człowiek na Ziemi podjął się próby przelotu nad Biegunem Południowym. Podczas trwającego ponad 18 godzin lotu Byrd miał ujrzeć wielką zieloną oazę na samym środku lodowej pustyni. I chociaż jego doniesienia uznano raczej za efekt przemęczenia, mężczyzna powrócił na Antarktydę w 1946 roku już ze stopniem admirała. Po latach w swoim dzienniku opisywał, że wśród śniegu i lodu ujrzał wielką tętniącą życiem dolinę.

Richard Byrd

Ponoć miejsce to otaczało zupełnie inne światło, a na niebie nie było widać Słońca. Byrd miał również ujrzeć pasące się zwierzęta, przypominające mamuty, a nawet tajemnicze miasto. Ponoć jego mieszkańcy skontaktowali się z Amerykaninem i przywitali go w królestwie. Wielu uważa, że to co ujrzał admirał Byrd było właśnie wnętrzem Ziemi. Istnieje również teoria według, której w przeszłości miał on swoim samolotem wlecieć do środka ziemskiej skorupy.

Wnętrze Ziemi zamieszkują naziści?

Opowieści Richarda Byrda są poniekąd związane z inną teorię dotyczącą pustej Ziemi. Ma ona dotyczyć nazistów. Ponoć po przegranej wojnie wielu z nich miało zbiec i osiedlić się właśnie we wnętrzu Ziemi. Sam Hitler był ponoć zafascynowany legendami o starożytnej cywilizacji, która osiedliła się pod powierzchnią naszej planety. Miał nawet organizować specjalne wyprawy do Tybetu, podczas których ekipy badaczy miały poszukiwać ukrytych tuneli prowadzących wgłąb skorupy ziemskiej.

Ziemia

Agharta - czy we wnętrzu Ziemi mieszka starożytna cywilizacja?

Jedna z najpopularniejszych teorii związanych z wnętrzem Ziemi dotyczy Agharty. Była to starożytna cywilizacja, która w pewnym momencie zwyczajnie zdecydowała się zejść pod Ziemię. Miało to być związane z szerzeniem się zła i kataklizmów, od których jej przedstawiciele chcieli uciec. W związku z tym w różnych miejscach naszej planety pozostawili po sobie tunele, które mają prowadzić wgłąb ziemskiej skorupy. Agharta jest ponoć znacznie bardziej rozwinięta technologicznie niż cywilizacja Ziemi. Istnieje również teoria jakoby wspólnie z nimi mieli mieszkać zbiegowie z Atlantydy. W wyniku współdziałania ludom tym udało się opatentować wolną energię, opartą na mocy kryształów.

UFO czy Reptilianie? Kto zamieszkuje wnętrze Ziemi?

Można chyba śmiało stwierdzić, że wątek pozaziemskiej cywilizacji pojawia się w znacznej większości teorii spiskowych znanych ludzkości. Nie inaczej jest również w przypadku wnętrza Ziemi. Wielu uważa, że zamieszkują je kosmici. Pewnego dnia przybyli oni na naszą planetę i postanowili niezauważenie osiedlić się na jej terytorium. W podziemiach stworzyli specjalną rasę, która zamieszkuje środek Ziemi po dziś dzień. Istoty te żywią negatywną energią i nieustannie próbują skłócać ludzi. Tymi stworzeniami mają być Reptilianie.

UFO

Ponoć w rejonach Antarktydy bardzo często można zaobserwować latające spodki. To również ma mieć związek z pustą Ziemią. Kosmiczna cywilizacja ma wykorzystywać wejścia znajdujące się na biegunach do podróżowania między wymiarami. Teoria ta zakłada więc, że we wnętrzu naszej planety znajduje się coś na kształt bramy do innego świata.

Teorie związane z pustą Ziemią

Rzecz jasna z pustą Ziemią wiąże się wiele innych różnych historii. Jedne mówią, że w jej wnętrzu znajduje się miniaturowe Słońce, wikingowie z Grenlandii czy nawet Izraelskie plemiona. William Fairfield Warren wysnuł również teorię, która zakłada, że ludzkość narodziła się właśnie we wnętrzu Ziemi. Na powierzchnię natomiast miała wyjść właśnie na terenie bieguna północnego.

Co sądzicie o teorii pustej Ziemi? Co waszym zdaniem znajduje się w jej wnętrzu?

Co znajduje się we wnętrzu Ziemi?

Olga Konarzycka
Tagi: Archiwum Tajemnic