Pogoda
12.09.2016 08:55

Tesla Model S P90D kontra dzieci pijące wodę

Elektryczne samochody nie muszą być nudne, co wielokrotnie udowodniła amerykańska marka stworzona przez Elona Muska.

Tesla Model S P90D kontra dzieci pijące wodę
foto: kadr z wideo

Najmocniejsza odmiana Modelu S – P90D – potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3 sekundy. Podczas takiego przyspieszania na ciała osób znajdujących się na pokładzie działa siła rzędu 1,1 g. Wszystko to za sprawą jednostek elektrycznych rozwijających łączną moc 772 KM. Według standardów EPA auto w takiej konfiguracji potrafi przejechać do 430 kilometrów na jednym ładowaniu, a według NEDC – 509 kilometrów.

Pewien mężczyzna – będący ojcem dwójki dzieci – zaproponował potomstwu wyzwanie. Jeśli uda im się wypić wodę bez rozlewania jej, będą mogły pić i jeść w samochodzie kiedy tylko zechcą. Dlatego też napełnił dwa kubki, które następnie umieścił w opcjonalnych cup-holderach, przy okazji zaznaczając, że Tesla nie bez powodu oferuje to jako wyposażenie dodatkowe.

Dzieci miały dwie próby. Jeśli podczas którejkolwiek z nich, udałoby im się wypić wodę bez wylewania jej, mogłyby pić i jeść w samochodzie kiedy tylko będą miały na to ochotę. Zarówno chłopiec, jak i dziewczynka, byli całkiem pewni siebie. Sądzili, że uda im się wyjść z tej próby obronną ręką.

Najmłodsi pasażerowie pojazdu chwycili kubki z wodą, co wywołało ich zwątpienie. Wszystko dlatego, że wody było w nich więcej, niż wcześniej podejrzewały. Po odliczeniu do trzech, nastąpiła chwila prawdy.

Szybko okazało się, że podjęte wyzwanie nie jest tak łatwe, jak można było dotychczas przypuszczać. Po nieudanej próbie, ojciec dwójki dzieci zaproponował dodatkową nagrodę dla osoby, która po następnym podejściu będzie miała większą ilość wody w kubku. Stawką było 20 dolarów.

Jednak nie ciężko się domyślić, że po włączeniu trybu Ludicrous efekt drugiej próby był podobny do tej pierwszej. W końcu po wciśnięciu pedału gazu do dechy w supersamochodach można poczuć się niczym wbitym w fotel. Dosłownie. I to świetnie ilustruje poniższy filmik:

Mężczyzna siedzący za kierownicą Tesli zaznaczył, że jeszcze mocniejsza odmiana P100DL została już zamówiona i można spodziewać się podobnego filmiku z elektrycznym samochodem w roli głównej.

Tagi: Duperele Tesla