Tesla najlepszym przyjacielem człowieka?
15.01.2016 11:33
Tesla najlepszym przyjacielem człowieka? Fot. kadr z wideo

Internet udowodnił, że Tesla Model S może pełnić różnorakie funkcje, np. wcielić się w rolę „taksówkarza” lub… jak sugeruje pewien właściciel – psa.

Posiadacz auta wyprodukowanego przez firmę Elona Muska, wykazał się nie lada sprytem. Ba, zastosował on zabieg literacki, czyli animizację, przypisując cechy istot żywych przedmiotowi… Całość uwiecznił na filmie, na którym widać jak jego samochód samoistnie podjeżdża do niego:

W świetle nowoczesnych technologii stosowanych w samochodach, sam filmik nie robiłby tak spektakularnego wrażenia, gdyby nie komentarz kreatywnego właściciela samochodu.

W celu stworzenia materiału, musiał on zaktualizować system do najnowszej wersji 7.1, która rozszerza funkcję autopilota w Modelach S i X, właśnie o możliwość tzw. przywołania pojazdu. Podobny system działa np. w BMW serii 7. Idea Tesli jest dokładnie taka sama – nowe rozwiązanie ma umożliwić samoistne wjechanie lub wyjechanie auta z garażu. Dobrze spisuje się także na parkingach – pozwala wjechać w ciasne miejsce, po zaparkowaniu na którym ciężko byłoby wysiąść.

Funkcję przywołania pojazdu w Tesli można uruchomić za pomocą telefonu, a w BMW – przy użyciu kluczyka. O bezkolizyjne parkowanie dba system czujników i kamer.

A Wy też dajecie swoim autom ciasteczka za dobre posłuszeństwo?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.