Tesla w ramach akcji serwisowej wezwała 90 000 aut

24.11.2015 16:27
Tesla w ramach akcji serwisowej wezwała 90 000 aut Fot. materiały prasowe

Firma stworzona przez południowoafrykańskiego przedsiębiorcę – Elona Muska – przeprowadzi największą w swojej historii akcję serwisową. Do stacji kontroli pojazdów zostanie wezwanych 90 tyś. aut.

Do wszystkich właścicieli Modelu S wysłano e-maila, w którym Tesla zawiadamia o możliwej usterce przedniego pasa bezpieczeństwa – istnieje ryzyko, że w czasie wypadku mogą one nie zadziałać prawidłowo.

Amerykańska marka chucha na zimne. Okazuje się, że błąd został zdiagnozowany wyłącznie w jednym egzemplarzu przeznaczonym na rynek europejski. Na etapie wewnętrznego śledztwa, sprawdzono 3000 pojazdów i w żadnym z nich nie wykryto nieprawidłowości.

Dbając o bezpieczeństwo swoich klientów, przedstawicielstwo Tesli postanowiło rozpocząć akcję serwisową. Wszyscy użytkownicy Modelu S mogą zgłosić się na dobrowolną kontrolę za pośrednictwem formularza, e-maila lub drogą telefoniczną.

W raporcie największej agencji prasowej na świecie, Bloomberg, możemy przeczytać:

Na początku listopada, klient siedzący w pierwszym rzędzie Modelu S obrócił się do pasażera z tyłu, po czym nastąpiło samoistne odpięcie się pasa. Pas bezpieczeństwa jest umocowany zewnętrznym napinaczem przez dwie płytki połączone śrubą. Błąd wystąpił przez niewłaściwe zamontowanie bolca.

Problem nie odbił się bez echa. W wyniku zaistniałej sytuacji, akcje Tesli spadły o 1,9%. To nie pierwsza akcja serwisowa amerykańskiej marki. Dwa lata temu parę egzemplarzy Tesli zostało wezwanych do stacji kontroli pojazdów z powodu niesprawnego wspornika siedzenia.

Produkcja Tesli Modelu S ruszyła w 2012 roku. Auto dostępne jest w paru wersjach mocy, z czego najmocniejsza P90D Ludicrous ma moc 762 KM. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 2,8 s, a prędkość maksymalna wynosi 249 km/h.

Najdziwniejsza akcja serwisowa?

Autorem jednej z najdziwniejszych akcji serwisowych w historii motoryzacji jest Rolls-Royce. Po zdiagnozowaniu problemu z poduszkami powietrznymi, amerykański oddział ogłosił przeprowadzenie kontroli w… jednym Ghoście!

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.