Pogoda
14.02.2019 12:31

Tetris 99 – battle royale dla setki graczy na Nintendo Switch

Co się stanie, gdy połączy się klasyczną grę z pionierskich komputerowych czasów z rozgrzewającym producentów i graczy gatunkiem battle royale? Właściciele konsolek Nintendo Switch nie muszą się już zastanawiać – wystarczy, że staną do walki w grze Tetris 99.

Tetris 99
foto: materiały prasowe

PUBG, Fortnite i Apex Legends zyskały poważnego konkurenta – formuła batle royale trafiła to starego dobrego Tetrisa, dodając zupełnie nowy wymiar do klasycznej gry.

Tetris 99 został zaprezentowany podczas Nintendo Direct – gra, jak sama nazwa skazuje, pozwala na jednoczesną zabawę klockami 99 graczom, przy czym zwycięzca może być tylko jeden.

Tetris ukryty w rosyjskim samochodzie dostawczym
Tetris ukryty w rosyjskim samochodzie dostawczym
Przeczytaj także Tetris ukryty w rosyjskim samochodzie dostawczym

Tetris 99 – klockowe battle royale na Nintendo Switch

Tetris 99 to nie tylko sztuka odpowiedniego układania klocków – owszem, można próbować przeczekać przeciwników, czyhając na popełnianie przez nich błędów prowadzących do przedwczesnego zakończenia gry, ale też gra umożliwia udzielanie innym graczom „pomocy” w postaci zalewających ich „śmieciowych elementów”.

"

W zakrojonych na wielką skalę bitwach 99 graczy liczy się szybkość, zdolności oraz strategia. Dzięki nim można wyeliminować konkurencję i pozostać zwycięzcą. Można przeszkadzać przeciwnikom wysyłając im Śmieciowe Bloki, ale trzeba przy tym być ostrożnym – Wasi rywale mogą oddać „przysługę”. Pokonajcie ich, żeby otrzymać odznaki KO, które mogą pomóc Wam w przeprowadzaniu przyszłych ataków. Przetrwajcie tetrisową rzeźnię i oczekujcie nadchodzących wydarzeń online! "

Wygląda na to, że Nintendo poważnie zastanawia się nad zrobieniem z Tetrisa pełnoprawnego tytułu battle royale – ostatnie zdanie sugeruje, że szykują się turnieje z nagrodami.

Zobacz także: >> Niechcący pobił rekord świata w Tetrisie <<

Tetris 99 jest grą darmową – grać w nią mogą posiadacze subskrypcji Nintendo Switch Online.

Co sądzicie o Tetris 99?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry