Pogoda
18.10.2017 13:15

Tetris ukryty w rosyjskim samochodzie dostawczym

Amerykanie są w stanie uruchomić Dooma nawet na lodówce, Rosjanie nie są jednak gorsi – mogą grać w Tetrisa na samochodzie dostawczym Gazela.

Tetris ukryty w rosyjskim samochodzie dostawczym
foto: kadr z wideo

Nie muszą przy tym nawet bawić się w hakerów – wystarczy, że użyją sekretnej (do tej pory) kombinacji czynności, żeby gra pojawiła się przed nimi wprost na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu samochodu.

Mamy co prawda do czynienia z prostą wersją tytułu, która nie pozwala nawet na obracanie opadającymi klockami (o odgrywaniu Kalinki nawet nie wspominając), jednak sam fakt przygotowania przez producenta (lub pracujących i niego programistów) takiej niespodzianki warty jest odnotowania. Tym bardziej, że służy on do… testowania samochodu.

Tak Tetris prezentuje się w akcji:

Sztuczka działa na Gazeli Next – prezentowany egzemplarze został wyprodukowany w 2017 roku, samochody miały najprawdopodobniej ukrytą grę od początku produkcji, czyli 2013 roku. Żeby ją uruchomić, trzeba mieć jednak dużo szczęścia – producent potwierdził co prawda, że instaluje grę na każdym wytwarzanym dostawczaku, jednak po fazie testów fabrycznych (Tetris jest wykorzystywany do sprawdzania jakości wyświetlacza) można ją znaleźć w niewielkiej części sprzedawanych modeli.

Procedura uruchomienia Tetrisa na Gazeli Next wygląda następująco:

  • uruchom samochód
  • uruchom migacz w prawo 3 razy
  • włącz światła długie 2 razy
  • naciśnij sprzęgło 5 razy
  • podkręć obroty silnika do 3 000 obrotów na minutę
  • utrzymują obroty, przytrzymaj wciśnięty lewy przycisk sterujący

Producent samochodu uspokaja – z Tetrisa nie można korzystać, jeśli samochód znajduje się w ruchu.

A Wy macie jakieś gry w swoich samochodzie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry