Pogoda
04.05.2017 15:38

The Boring Company wychodzi naprzeciw problemom z korkami w miastach

Koncepcję transportu przyszłości zaprezentowała firma The Boring Company. Zakłada ona budowę sieci tuneli podmiejskich do szybkiego transportu samochodów.

The Boring Company wychodzi naprzeciw problemom z korkami w miastach
foto: kadr z wideo

Współzałożyciel Tesli, Elon Musk, powołał do życia nową firmę pod nazwą The Boring Company. Ta ma zająć się budową, i wprowadzeniem koncepcji stworzenia podziemnych tuneli do transportu samochodów.

Z informacji jakie widnieją na oficjalnej stronie firmy wiadomo, że pomysł z siecią tuneli ma być odpowiedzią na problem korków w miastach. Pod miastem wybudowana zostanie siatka torów, na których z prędkością 200 km/h będą się poruszać platformy transportujące auta.

Ładunek samochodu na platformę będzie się odbywał na powierzchni w wyznaczonych strefach na pasach ruchu. W momencie najechania na platformę, ta zamknie się po obu stronach blokując ruch pojazdu, po czym zjedzie w dół. Tam wedle obranego przez kierowcę kierunku skieruje się do miejsca docelowego podróży.

Od kilku dni pod siedzibą firmy trwają prace nad wykonaniem otworu w ziemi pod pierwszą linię torów. To kolejna koncepcja transportu przyszłości. Wcześniej swoją zaprezentowali naukowcy z Politechniki Warszawskiej na Targach Innowacyjności Hannover Messe.

Aleksandra Kopka
Tagi: Tesla The Boring Company tunele pod miastem transport samochodów transport przyszłości Elon Musk