The Guardian wskazał polskie miasto, które warto zwiedzić po pandemii. Wybór dziennikarzy zaskakuje

13.01.2021 15:47
Lódź Fot. shutterstock.com

Magazyn The Guardian wskazał 21 miejsc wartych odwiedzenia po pandemii. W rankingu pojawiło się polskie miasto.

Które polskie miasto polecilibyście zagranicznym turystom? Kraków, Trójmiasto, Zakopane? Są to znane i lubiane miejsca, które mają wiele do zaoferowania. Brytyjski magazyn The Guardian co roku publikuje listę miejsc wartych odwiedzenia i w tym roku w rankingu pojawiło się również polskie miasto. Wybór dziennikarzy może jednak niektórych zaskoczyć.

Polecamy

The Guardian wskazał polskie miasto, które warto zwiedzić po pandemii. Wybór dziennikarzy zaskakuje

Jak podaje wp.pl, w 2021 roku dziennikarze postanowili stworzyć nieco inną listę, niż zazwyczaj. Tym razem wspomniano o miejscach, do których autorzy chcą wrócić, gdy tylko sytuacja z podróżowaniem się ustabilizuje. Wśród 21 propozycji znalazły się m.in. Limburg w Holandii, rzeka w Amarante w Portugalii, jak również ciekawe miejsca w Chorwacji, Grecji, Słowenii czy Szkocji. Nie zabrakło też polskiego akcentu.

Polecamy

Autorzy artykułu zwrócili uwagę na Łódź, podkreślając, że w XIX wieku, był to ogromny ośrodek przemysłu tekstylnego, który obecnie cały czas się rozwija:

Wciąż nieustająca walka Łodzi o uznanie poskutkowała powstaniem kilku muzeów poświęconych fascynującej przeszłości przemysłowej, wojennej oraz kulturalnej Łodzi. To miasto jest kolebką pianisty Artura Rubinsteina i światowej sławy szkołą filmową, do której należą m.in. reżyserzy Andrzej Wajda oraz Krzysztof Kieślowski.

Zwrócono również uwagę, że w budynkach przemysłowych otwarto modne lokale i galerie. Dziennikarz opisujący Łódź miał spór ze znajomymi dotyczący tego miasta i chciał go rozstrzygnąć spotykając się z nimi właśnie w Łodzi. Niestety do tego nie doszło z powodu pandemii, dlatego autor tekstu chce koniecznie odwiedzić Polskę, gdy tylko będzie to możliwe.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.