The Last of Us Part II na wiosnę 2020. Twórcy opóźniają premierę

25.10.2019 07:30
The Last of Us Part II na wiosnę 2020. Twórcy opóźniają premierę Fot. źródło: materiał prasowe, Sony

Plotki o zmianie daty premiery zaczęły krążyć po sieci w czwartek 24.10.2019 po południu. Fani nie musieli niestety długo czekać na potwierdzenie swoich obaw. Plotki okazały się prawdą jeszcze tego samego dnia.

The Last of Us Part 2 niestety nie trafi do nas w lutym 2020 tak, jak początkowo zapowiadali twórcy. Po tym, jak redakcja Kotaku dotarła do informacji o możliwym opóźnieniu premiery, Sony potwierdziło ten przeciek wczoraj  (24.10.2019) wieczorem i podało nową datę debiutu. The Last of Us trafi do nas 29 maja 2020 roku.

The Last Of Us Part 2 - premiera: 29.05.2020

O sytuacji studia opowiedział Neil Druckmann, reżyser gry:

W ciągu ostatnich kilku tygodni, kiedy kończyliśmy kolejne moduły gry, zdaliśmy sobie sprawę, że po prostu nie mamy wystarczająco dużo czasu, aby podnieść jakość całej produkcji do poziomu, który moglibyśmy nazwać jakością Naughty Dog. W tym momencie mieliśmy dwie opcje: pójść na kompromis z niektórymi elementami gry albo zdobyć więcej czasu. Wybraliśmy tę drugą opcję. Nowa data premiery pozwala nam doprowadzić wszystko do naszego poziomu satysfakcji, jednocześnie zmniejszając stres w zespole.

Przeczytaj także

Według obserwatorów decyzja ta jest roztropnym posunięciem. Naughty Dog jest jednym z najpopularniejszych studiów growych na świecie. Jakikolwiek tytuł niespełniający szalonych wymagań, jakie stawiają przed twórcami fani, mógłby zaważyć na przyszłości firmy. W ciągu ostatnich miesięcy do graczy trafiały dziesiątki informacji o tym, jak wyjątkową grą ma być druga odsłona The Last of Us. Hype, jaki narósł wokół tej premiery, mógłby jej tylko zaszkodzić. Wydaje się, że tylko Cyberpunk 2077 może poszczycić się podobnym poziomem zainteresowania.

Ulżyło nam, że nie musimy iść na kompromis, ale jesteśmy rozczarowani, że nie byliśmy w stanie uniknąć tej sytuacji. Szkoda, mogliśmy lepiej przewidzieć ilość potrzebnego nam czasu na doszlifowanie projektu, ale rozmiar i zakres tej gry nas przewyższył. Nienawidzimy rozczarowywać naszych fanów i za to przepraszamy.

Graczom pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać. Wydaje się mało prawdopodobne, aby Naughty Dog mogli pozwolić sobie na kolejne opóźnienie. Zwłaszcza że na Boże Narodzenie 2020 zapowiedziana jest już premiera PlayStation 5.

The Last of Us Part 2 trafi do nas 29 maja 2020 roku. W dzień premiery gra będzie dostępna jedynie na konsolę PlayStation 4.

Zobacz także: "The Last of Us Part 2" jest "najbardziej ambitną grą w historii Naughty Dog"

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.