Pogoda
14.02.2019 13:11

The Legend of Zelda: Link’s Awakening napisana od nowa dla Nintendo Switch

W The Legend of Zelda: Link’s Awakening grało się dobre 25 lat temu na konsolce Game Boy – gra wspominana jest jako jedna z najlepszych w serii. Podczas Nintendo Direct zdradzono, że bajecznie odświeżona wersja gry trafi w 2019 roku na Nintendo Switch.

TThe Legend of Zelda: Link’s Awakening
foto: materiały prasowe

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, gra stworzona od podstaw z myślą o Nintendo Switch, uznawana jest powszechnie za jedną z najlepszych gier w historii – dzięki temu tytułowi Nintendo pokazało, że jej konsolka to sprzęt mogący dostarczyć zabawy także bardziej dojrzałym i wymagającym graczom.

Nic więc dziwnego, że fani Linka chcą więcej i więcej. Podczas Nintendo Direct zdradzono, że ich głosy zostały wysłuchane – w 2019 roku na Switchu pojawi się remake The Legend of Zelda: Link’s Awakening, podrasowany graficznie do naszych czasów.

Gra wygląda bajecznie – i nie mówimy tu tylko o wrażeniach wizualnych, lecz także widocznej na każdym kroku mechanice rozgrywki, niemal żywcem przeniesionej z czasów Game Boya.

Powstanie serial na podstawie gier wideo "Legend of Zelda"
Powstanie serial na podstawie gier wideo "Legend of Zelda"
Przeczytaj także Powstanie serial na podstawie gier wideo "Legend of Zelda"

The Legend of Zelda: Link’s Awakening – remake na Nintendo Switch

The Legend of Zelda: Link’s Awakening została wydana w 1993 roku, w czasach świetności konsolki Game Boy. Gra została pokochana przez fanów nawet pomimo faktu, że nie występuje w niej tytułowa księżniczka Zelda.

Fabuła gry jest prosta – Link odzyskuje przytomność na wyspie Koholint i podejmuje się heroicznego wyzwania powrotu w swoje rodzinne strony – co okazuje się być zadaniem w sam raz dla gracza, na którego czeka eksplorowanie ośmiu różnych podziemi w poszukiwaniu instrumentów zdolnych do przebudzenia starożytnego Wieloryba.

Zobacz także: >> Tetris 99 – battle royale dla setki graczy <<

The Legend of Zelda: Link’s Awakening zadebiutuje na Nintendo Switch w 2019 roku – dokładnej daty jeszcze nie podano.

Kogo wolicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry