The „Walking Dead" otrzymało aplikacje na urządzenia Virtual Reality

Kamil Kacperski
23.10.2017 15:19
The „Walking Dead" otrzymało aplikacje na urządzenia Virtual Reality Fot. materiały promocyjne

W nowej apce wydanej przez AMC możesz wcielić się w głodnego zombiaka lub też stać się pożywką dla nieumarłych. Jeśli oczywiście masz na to ochotę.

Darmowa apka „AMC VR” pojawiła się w Apple Storze oraz sklepie Google Play 20 października 2017 roku. Zostały w niej umieszczone ekskluzywne materiały nagrane w 360 stopniach pochodzące z „The Walking Dead” oraz z „Into the Badlands”. Oczywiście wydawca zapowiada, że to dopiero początek i stopniowo będą pojawiały się w aplikacji nowe materiały.

Na razie zawartość aplikacji nie urywa dolnej części ciała. W „Screening Roomie” dostaniecie materiały zakulisowe oraz zwiastuny seriali AMC. Oczywiście data wydania aplikacji nie jest przypadkowa, ponieważ 8. sezon „The Walking Dead” ma w USA premierę 22 października 2017 roku, w związku z tym zainteresowanie aplikacją może być z tego powodu ogromne.

Zwłaszcza, że twórcy oprócz materiałów promocyjnych czy zakulisowych dodali również dwa scenariusze VR. Jeden z nich nazywa się „Devour” i w nim jesteśmy rozrywani na strzępy przez bandę głodnych zombiaków, a w drugim, zatytułowanym „Herd” to my stajemy się „łowcą” i razem z całym motłochem nieżywych poszukujemy ocalałych, których będziemy mogli skonsumować.

Warto też wspomnieć, że Skybound Entertainment, które jest właścicielami praw do komiksów z serii „The Walking Dead” podpisało umowę z firmą Skydance Interactive, która ma stworzyć kilka gier przeznaczonych dla użytkowników wirtualnej rzeczywistości. Pierwsza z nich miałaby wyjść już na początku 2018 roku, jednak oficjalnych dat jeszcze nie podano.

Nowy sezon „The Walking Dead” ma premierę 22 października 2017 roku, natomiast aplikacja została udostępniona 20 października. Dostępna jest na telefony z iOS-em oraz systemem Android.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.