This War of Mine: Final Cut. Pożegnalna wersja na 5. urodziny jednej z najważniejszych polskich gier

15.11.2019 15:06
This War of Mine: Final Cut. Pożegnalna wersja na 5. urodziny jednej z najważniejszych polskich gier Fot. materiały prasowe 11 bit studios

11 bit studio wydając This War of Mine: pokazało, że gry komputerowe mogą być czymś więcej, niż tylko czczą rozrywką. Nowe medium może przekazywać głębokie treści tak samo dobrze, a może nawet i lepiej, jak literatura i kino.

This War od Mine to jeden z tytułów, który wypracował dobre imię Polski na rynku gier. Dla autorów, 11 bit studios, był tak samo ważny, jak Wiedźmin dla CD Projekt RED.

Gra przedstawiająca okropieństwa wojny z punktu widzenia cywili próbujących przeżyć konflikt zrobiła ogromne wrażenie na odbiorcach z całego świata i sprzedawał się w milionach egzemplarzy.

Przeczytaj także

Przemysław Marszał, art director w 11 bit studios potwierdził, że This War of Mine stał się kamieniem milowym w historii rozwoju spółki.

Ten fenomen zasłużył na ostatni szlif. Fenomen, bo This War of Mine uczyniło z nas firmę, którą dziś jesteśmy - zarówno pod względem kreatywnej odwagi jak i obranego kierunku biznesowego - i pomógł w dalszej branżowej drodze. Fantastyczne wsparcie społeczności jest ogromną częścią tego sukcesu, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że taka aktualizacja musi być darmowa. Traktujemy Final Cut jako epizod zamykający wyjątkową historię, jaką było dla nas This War of Mine.

This War of Mine: Final Cut. Promocja na wstrząsającą grę o wojnie na GOG-u.

11 bit studios z okazji 5. urodzin This War of Mine udostępniło graczom finalną wersję gry, zawierającą nie tylko treści z dodatków, lecz także poprawki techniczne.

This War of Mine: Final Cut to darmowa aktualizacja zawierająca nową postać i nowy klasyczny scenariusz. Do gry podstawowej trafią też lokacje z trzech fabularnych DLC Stories, które wypełnione będą questami i zadaniami. Final Cut to także poprawki graficzne z oprawą w 4K, odświeżonymi wersjami wszystkich klasycznych poziomów i wsparciem obrazu w formacie 21:9. Natomiast na tych pragnących poczuć powiew nostalgii czeka „czysta”, pozbawiona wszystkich aktualizacji wersja gry (vanilla version) w postaci oryginału z 2014 roku. Ponadto This War of Mine nadal otrzymywać będzie niezbędne wsparcie techniczne.

Jeśli nie graliście jeszcze w This War of Mine, możecie naprawić tę wpadkę małym kosztem korzystając z promocji na grę na GOG-u. Wersja Final Cut można zdobyć za 15 zł.

11 bit studios uspokaja przy tym, że marka This War of Mine nie zostanie zapomniana. Studio pracuje nad nowymi tytułami, takimi jak Frostpunk, w którym można przejrzeć się jak w zwierciadle i zobaczyć swoje zbrodnicze oblicze.

Zobacz także: Frostpunk – apokaliptyczna fabryka zimnych drani [RECENZJA] 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.