Pogoda
12.01.2016 14:20

Tiguan GTE Active – nowy koncept VW

Podczas targów motoryzacyjnych w Detroit – North American International Auto Show – zaprezentowano koncepcyjną wersję Tiguana o nazwie GTE Active.

Tiguan GTE Active – nowy koncept VW
foto: materiały prasowe

To nowsza wariacja Tiguana GTE plug-in hybrid, który zadebiutował w 2015 roku na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Auto napędzane jest hybrydowym tandemem – współpracują ze sobą turbodoładowana jednostka benzynowa o pojemności 1.4 litra, produkująca 148 KM i 249 Nm, oraz dwa motory elektryczne. Te ostatnie generują odpowiednio 54 KM i 114 KM. Łączna moc układu to 221 KM.

Poza zastosowaniem nietypowego rodzaju napędu, samochód mocno różni się od bazowej wersji. O jego bezkompromisowym charakterze świadczą przeprojektowane zderzaki, większe felgi okalane przez terenowe opony, podwyższony prześwit, plastikowe osłony dookoła nadwozia oraz specjalna, odporna na zadrapania i uszkodzenia aluminiowa osłona podwozia znajdująca się pod przednim zderzakiem.

Dodatkowo w oczy rzucają się ogromne światła w technologii LED i bagażnik dachowy. „Kropką nad i” jest napęd na obie osie 4Motion, który sprzężono z 6-biegową dwusprzęgłową przekładnią DSG. Jednak w zależności od upodobań, kierowca może sprawić by moment obrotowy był przekazywany na przednie, tylne lub obie osie.

Producent zapewnia bardzo przyzwoite osiągi – pierwsze 100 km/h Tiguan GTE Active osiąga już po 6,4 s. Prędkość maksymalna nie powala na kolana i wynosi dokładnie 193 km/h. Co ciekawe, w trybie elektrycznym można rozwinąć jedynie 113 km/h i przejechać nie więcej niż 32 km. Łączny zasięg tego crossovera to 933 km.

We wnętrzu tego auta wygodnie zasiądzie do 5 dorosłych osób. Do dyspozycji pasażerów jest nowoczesny system multimedialny obsługiwany przy pomocy dotykowego, 9,2-calowego ekranu z funkcją sterowania gestami. Zupełnie na wzór Passata, zegary w desce rozdzielczej zastąpiono dużym ekranem – sam system jest bardzo rozbudowany, oferuje mnogość funkcji i wbrew pozorom, jest łatwy w obsłudze.

Jak Wam się podoba Volkswagen Tiguan GTE Active Concept?

Tagi: News VW