TikTok zablokowany we Włoszech. Powodem samobójstwo 10-letniej internautki

24.01.2021 10:57
Aplikacja TikTok Fot. shuttesrtock.com; zdjęcie poglądowe

Nie żyje 10-letnia użytkowniczka TikToka we Włoszech. Dziewczyna chciała nagrać filmik na śmiertelny challenge.

TikTok jest bardzo popularny wśród nastolatków, którzy chętnie nagrywają krótkie filmiki ze swoimi popisami tanecznymi. Na serwisie znajdziemy też innego rodzaju wideo, np. tutoriale, filmiki z ciekawych miejsc na świecie czy porady specjalistów. Na TikToku co rusz pojawiają się kolejne challenge, które są powtarzane przez wielu TikTokerów. Niestety wyzwanie, o którym zaraz przeczytanie, kosztowało 10-latkę życie.

Polecamy

TikTok zablokowany we Włoszech. Powodem samobójstwo 10-letniej internautki

Jak podaje włoski dziennik "La Repubblica", 10-letnia Antonelli Sicomero z Palermo zamknęła się w łazience, żeby nagrać filmik na wyzwanie Black-out challenge. Polega ono na jak najdłuższym wytrzymaniu z paskiem zaciśniętym na szyi. Nieprzytomną dziewczynkę z telefonem w dłoni znalazła jej młodsza siostra, która wyjaśniła rodzicom, że 10-latka nagrywała filmik na TikToka.

Dziewczyna trafiła do szpital z zatrzymaniem krążenia, niestety mimo reanimacji, nie udało się jej uratować. Prokuratorzy wszczęli postępowanie w sprawie "podżegania do samobójstwa". Co więcej, jak podaje portal kultura.poinformowani.pl, organ ochrony danych wydał decyzję o zablokowaniu TikToka do 15 lutego 2021. We Włoszech obowiązuje prawo zakazujące korzystania z mediów społecznościowych dzieciom do 13. roku życia. Teraz TikTok musi zweryfikować wiek swoich użytkowników.

Polecamy

Jak podaje kultura.poinformowani.pl, rzecznik aplikacji TikTok skomentował sprawę następująco:

Prywatność i bezpieczeństwo to najwyższy priorytet i nieustannie pracujemy nad wzmocnieniem naszych zasad, procesów i technologii, aby chronić całą naszą społeczność, a w szczególności naszych młodszych użytkowników.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.