TikTok z poważnymi problemami. Amerykanie grożą zakazem używania modnej aplikacji

08.07.2020 15:15
TikTok|undefined Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Sekretarz stanu USA poinformował, że Stany Zjednoczone rozważają zakaz chińskich aplikacji społecznościowych w swoim kraju. Zagrożony jest popularny TikTok.

TikTok to mobilna aplikacja internetowa, która bazuje na publikowaniu krótkich materiałów wideo, które w założeniu mają przypominać muzyczne teledyski. Została stworzona przez chińską firmę ByteDance i odniosła ogromny sukces w krótkim czasie. Aplikacji zaczęli używać celebryci, światowe gwiazdy, a nawet politycy - w tym prezydent Andrzej Duda. W czerwcu 2018 roku, dwa lata po utworzeniu, TikTok miał już ponad 500 milionów użytkowników.

TikTok będzie zakazany w Ameryce?

Popularność medium społecznościowego dalej rośnie. Coraz częściej influencerzy odsyłają swoich fanów na innych portalach do konta właśnie na chińskim portalu. Jednak jak się okazuje, TikTok i jego użytkownicy wkrótce mogą mieć poważne problemy.

Przeczytaj także

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo w rozmowie w Fox news stwierdził, że władze przyglądają się aplikacji. Stwierdził również, że jego zdaniem ludzie powinni pobierać TikToka tylko wówczas, gdy "chcą, aby ich dane były w rękach Komunistycznej Partii Chin". Jak komentuje sprawę Reuters, aplikacja nie jest dostępna na terenie kraju. Twórcy chcieli podbić globalny rynek i podkreślić swoją niezależność, dlatego odcięli się od państwa.

Z kolei rzecznik prasowy właścicieli TikToka wyjaśnił:

Nigdy nie dostarczyliśmy danych chińskim władzom, ani nie zrobilibyśmy tego nawet, gdy zostalibyśmy o to poproszeni.

Zakaz używania TikToka w Ameryce będzie dużą stratą zarówno dla właścicieli aplikacji, jak i jej użytkowników. Gwiazdy, muzycy, dziennikarze i inne osoby publiczne z USA używające medium, zostaną pozbawione popularnego kanału komunikacji ze swoimi obserwatorami.

Ostatnio TikToka zakazano w Indiach, podobnie jak innych 58 chińskich aplikacji na smartfony. Jak podaje tvn24.pl, powodem były starcia na granicy z Chinami, a Delhi powołało się na względy bezpieczeństwa narodowego.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.