Pogoda
20.06.2017 10:10

Time Warner będzie kręcił seriale na Snapchata

Właściciel HBO, CNN i Warner Bros. przez dwa lata będzie tworzył oryginalne programy specjalnie dla Snapchata – według plotek, umowa jest warta 100 mln dolarów.

Time Warner będzie kręcił seriale na Snapchata
foto: zrzut ekranu

Wśród formatów wykreowanych specjalnie z myślą o Snapie znajdzie się przegląd popularnych gatunków – mówi się między innymi o dramatach, komediach oraz programach informacyjnych.
Długość oraz sposób prezentowania treści ma być oczywiście dostosowany do technicznych (i ludzkich) możliwości oferowanych przez aplikację społecznościową.

Time Warner w oficjalnym oświadczeniu poinformował, że widzi zawiązaną współpracę jako możliwość dodatkowego promowania swoich serii telewizyjnych – co może oznaczać, że stacja myśli o stworzeniu snapchatowych spin-offów swoich popularnych produkcji.

Taką interpretację zdaje się potwierdzać informacja, że w programach kręconych na Snapchata mają się pojawiać aktorzy znani z telewizyjnych show stacji.

Oprócz zapewniania stałego dopływu treści Time Warner będzie także reklamował się na łamach Snapchata – aplikacja dociera do 165 mln użytkowników na całym świecie.

To nie pierwsza taka umowa podpisana przez Snapchata – podobne porozumienie aplikacja zawarła już wcześniej z BBC, NBCUniversal i Vice Media.

Dzięki współpracy z Time Warner Snap będzie jednak zdolny do znacznego rozszerzenia oferty – obecnie ma możliwość pokazywania jednego autorskiego programu każdego dnia, do końca 2017 roku w ramówce mają pojawiać się codziennie trzy oryginalne propozycje.

Oferta ma być skonstruowana w taki sposób, żeby każdy widz mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego – oprócz już wspomnianych gatunków Snapchat ma proponować także między innymi animacje i krótkie filmy dokumentalne.

Własną produkcję – serial „Shield 5”, składający się z odcinków trwających 15 sekund – pokazał w 2016 roku Instagram. 

Oglądalibyście seriale na Snapchacie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet