Time Warner będzie kręcił seriale na Snapchata

Michał Tomaszkiewicz
20.06.2017 10:10
Time Warner będzie kręcił seriale na Snapchata Fot. zrzut ekranu

Właściciel HBO, CNN i Warner Bros. przez dwa lata będzie tworzył oryginalne programy specjalnie dla Snapchata – według plotek, umowa jest warta 100 mln dolarów.

Wśród formatów wykreowanych specjalnie z myślą o Snapie znajdzie się przegląd popularnych gatunków – mówi się między innymi o dramatach, komediach oraz programach informacyjnych.
Długość oraz sposób prezentowania treści ma być oczywiście dostosowany do technicznych (i ludzkich) możliwości oferowanych przez aplikację społecznościową.

Time Warner w oficjalnym oświadczeniu poinformował, że widzi zawiązaną współpracę jako możliwość dodatkowego promowania swoich serii telewizyjnych – co może oznaczać, że stacja myśli o stworzeniu snapchatowych spin-offów swoich popularnych produkcji.

Taką interpretację zdaje się potwierdzać informacja, że w programach kręconych na Snapchata mają się pojawiać aktorzy znani z telewizyjnych show stacji.

Oprócz zapewniania stałego dopływu treści Time Warner będzie także reklamował się na łamach Snapchata – aplikacja dociera do 165 mln użytkowników na całym świecie.

To nie pierwsza taka umowa podpisana przez Snapchata – podobne porozumienie aplikacja zawarła już wcześniej z BBC, NBCUniversal i Vice Media.

Dzięki współpracy z Time Warner Snap będzie jednak zdolny do znacznego rozszerzenia oferty – obecnie ma możliwość pokazywania jednego autorskiego programu każdego dnia, do końca 2017 roku w ramówce mają pojawiać się codziennie trzy oryginalne propozycje.

Oferta ma być skonstruowana w taki sposób, żeby każdy widz mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego – oprócz już wspomnianych gatunków Snapchat ma proponować także między innymi animacje i krótkie filmy dokumentalne.

Własną produkcję – serial „Shield 5”, składający się z odcinków trwających 15 sekund – pokazał w 2016 roku Instagram. 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.