Tinder będzie ukrywać gejów i lesbijski w krajach, gdzie są prześladowani

25.07.2019 11:52
Tinder będzie ukrywać gejów i lesbijski w krajach, gdzie są prześladowani Fot. Shutterstock

Miłość ma różne oblicza, nie wszystkie z nich są mile widziane. W trosce o bezpieczeństwo Tinder wprowadza funkcję ostrzegania o krajach, w których publiczne okazywanie orientacji seksualnej może skończyć się tragicznie. Aplikacja może też ukrywać użytkowników.

Przekonania, wierzenia, a czasami nawet prawo. Na całym świecie roi się od państw, w których ludzie mający inną niż heteroseksualna orientację muszą liczyć się z ryzykiem wpadnięcia w poważne kłopoty.

Tinder stworzył listę krajów, w których środowisko LGBT musi liczyć się z prześladowaniami. Trafiło na nią 69 państw. Aplikacja zapowiedziała, że będzie ostrzegać użytkowników, którzy znajdą się w nieprzychylnym ich orientacji otoczeniu o grożącym im niebezpieczeństwie.

Przeczytaj także

Opcja, która zostanie uruchomiona w Tinderze na przełomie lipca i sierpnia 2019 roku została nazwana „Traveler Alert”. Oto, jak działa.

Tinder ostrzeże o wjeździe do kraju ścigającego prawnie przedstawicieli LGBT

Tinder zapowiada, że przekraczający granicę kraju prześladującego środowisko LGBT użytkownicy, którzy w swoim profilu zaznaczyli odmienną od hetereseksualnej, otrzymają stosowny alert z ostrzeżeniem.

Aplikacja ponadto automatycznie ukryje ich profile, by zapobiec aktywnemu wyszukaniu ich przez organy ścigania.

tinder_lgbt_alert_02 Fot. foto: materiały prasowe Tinder

Jeśli użytkownicy będą chcieli pozostać widoczny, Tinder nie będzie po prostu wyświetlał wybranych przez nich orientacji. Aplikacja będzie także wyświetlać ostrzeżenia w przypadku umawiania się na miejscu, aby zapobiec możliwości stania się ofiarą prowokacji służb.

Lista 69 krajów, w których okazywanie okazywanie odmiennej od hetereseksualnej orientacji została przygotowana we współpracy z International Lesbian, Gay, Bisexual, Trans and Intersex Association. Są na nim wyszczególnione państwa, w których stosunku z przedstawicielami tej samej płci są zabronione prawnie.

Zobacz także: 10 najpiękniejszych filmów o tematyce LGBT 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.