Tinder będzie ukrywać gejów i lesbijski w krajach, gdzie są prześladowani

25.07.2019 11:52
Tinder będzie ukrywać gejów i lesbijski w krajach, gdzie są prześladowani Fot. Shutterstock

Miłość ma różne oblicza, nie wszystkie z nich są mile widziane. W trosce o bezpieczeństwo Tinder wprowadza funkcję ostrzegania o krajach, w których publiczne okazywanie orientacji seksualnej może skończyć się tragicznie. Aplikacja może też ukrywać użytkowników.

Przekonania, wierzenia, a czasami nawet prawo. Na całym świecie roi się od państw, w których ludzie mający inną niż heteroseksualna orientację muszą liczyć się z ryzykiem wpadnięcia w poważne kłopoty.

Tinder stworzył listę krajów, w których środowisko LGBT musi liczyć się z prześladowaniami. Trafiło na nią 69 państw. Aplikacja zapowiedziała, że będzie ostrzegać użytkowników, którzy znajdą się w nieprzychylnym ich orientacji otoczeniu o grożącym im niebezpieczeństwie.

Przeczytaj także

Opcja, która zostanie uruchomiona w Tinderze na przełomie lipca i sierpnia 2019 roku została nazwana „Traveler Alert”. Oto, jak działa.

Tinder ostrzeże o wjeździe do kraju ścigającego prawnie przedstawicieli LGBT

Tinder zapowiada, że przekraczający granicę kraju prześladującego środowisko LGBT użytkownicy, którzy w swoim profilu zaznaczyli odmienną od hetereseksualnej, otrzymają stosowny alert z ostrzeżeniem.

Aplikacja ponadto automatycznie ukryje ich profile, by zapobiec aktywnemu wyszukaniu ich przez organy ścigania.

tinder_lgbt_alert_02 Fot. foto: materiały prasowe Tinder

Jeśli użytkownicy będą chcieli pozostać widoczny, Tinder nie będzie po prostu wyświetlał wybranych przez nich orientacji. Aplikacja będzie także wyświetlać ostrzeżenia w przypadku umawiania się na miejscu, aby zapobiec możliwości stania się ofiarą prowokacji służb.

Lista 69 krajów, w których okazywanie okazywanie odmiennej od hetereseksualnej orientacji została przygotowana we współpracy z International Lesbian, Gay, Bisexual, Trans and Intersex Association. Są na nim wyszczególnione państwa, w których stosunku z przedstawicielami tej samej płci są zabronione prawnie.

Zobacz także: 10 najpiękniejszych filmów o tematyce LGBT 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.