Tinder udostępnił użytkownikom „przycisk paniki”. Uratuje z naprawdę niebezpiecznych randek

24.01.2020 10:45
Tinder udostępnił użytkownikom „przycisk paniki”. Uratuje z naprawdę niebezpiecznych randek Fot. Shuttestock

Najpopularniejsza aplikacja randkowa na świecie coraz mocniej pochyla się nad bezpieczeństwem swoich użytkowników. Nowa opcja pozwala zabezpieczyć się idąc na spotkanie z nieznajomym. Jeśli coś pójdzie nie tak, na miejsce zostanie wysłany zespół ratunkowy.

Tinder to jeden z najpopularniejszych sposobów na poznawanie nowych ludzi. Korzystają z niego miliony osób na całym świecie, teoretycznie więc łatwo trafić na kogoś, kto wpadnie nam w oko.

W sieci jednak nigdy nie wiadomo, kto siedzi po drugiej stronie, nawet jeśli widzi się zdjęcia i okazję do porozmawiania przed spotkaniem w prawdziwym życiu.

Przeczytaj także

Żeby zapewnić użytkownikom poczucie bezpieczeństwa podczas spotkań z nieznajomymi Tinder rozpoczął współpracę z Noonlight. Jeśli coś pójdzie podczas randki nie tak, można liczyć na ratunek przez profesjonalny zespół.

Tinder wprowadził przycisk „panika”. Po jego naciśnięciu użytkownika ratuje specjalny zespół

Żeby móc skorzystać z opcji, trzeba ją uruchomić jeszcze przed wyjściem na spotkanie. Aplikacja podaje wtedy szczegóły czasu i miejsca randki pozostającemu w pogotowiu zespołowi ratunkowego.

tinder_panika_02 Fot. foto: materiały prasowe Tindera

Jeśli użytkownik naciśnie podczas spotkania przycisk „panika”, w centrali zapala się pomarańczowe światło, a zespół zaczyna przygotowywać się do wyjazdu. Korzystający z Tindera może odwołać alarm wpisując w aplikacji specjalny kod. Jeśli nie zrobi tego w ciągu kilku minut, otrzymuje od Nonlight SMS-a z zapytaniem, czy wszystko jest w porządku.

W przypadku, gdy użytkownik nie odpowie na taką wiadomość, ochroniarze z Tindera podejmą jeszcze próbę dodzwonienia się do chronionego użytkownika. Gdy i to zawiedzie, zespół rusza do akcji w celu odbicia chronionej osoby z rąk potencjalnego porywacza.

Tinder podkreśla, że użytkownicy korzystający z tej funkcji otrzymają graficzny wyróżnik na profilu. Ma od odstraszać osoby, które mogą mieć złe intencje.

Zobacz także: Tinder będzie ukrywać gejów i lesbijski w krajach, gdzie są prześladowani 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.