Pogoda
29.01.2019 15:03

Tinder wypłaci odszkodowania za zawyżanie opłat dla użytkowników po trzydziestce

Tinder wybrał ugodę od sądowego procesu – aplikacja randkowa wypłaci poszkodowanym użytkownikom świadczenia o wartości 17,25 mln dolarów za dyktowanie im dwa razy wyższych cen, niż młodzieży.

Tinder wypłaci odszkodowania za zawyżanie opłat dla użytkowników po trzydziestce
foto: Lyncconf Games, CC BY 2.0

Tinder to darmowa aplikacja randkowa, w której można znacznie zwiększyć swoje szanse na odnalezienie miłości życia lub dnia dzięki funkcjom oferowanym w abonamencie.

Płatny Tinder Plus pozwalał bowiem szukać znacznie wygodniej i szybciej – wykupienie subskrypcji znosi limit możliwych do wykonania dziennie ocen, pozwala szukać szczęścia w innych miastach oraz oferuje opcję zmiany zdania co do wystawionej już oceny.

Wszystkie te ułatwienia w szukaniu miłości wyceniono na 9,99 dolara miesięcznie. No chyba, że użytkownik lub użytkowniczka miała 30 lub więcej lat – wtedy obowiązywała ich cena 19,99 USD.

Bimber – Tinder z polską duszą
Bimber – Tinder z polską duszą
Przeczytaj także Bimber – Tinder z polską duszą

Tinder wypłaci odszkodowanie za dyskryminację wiekową użytkowników

Ta jawna dyskryminacja nie spodobała się jednej z użytkowniczek, która postanowiła spotkać się z Tinderem w sądzie. Serwis stwierdził, że taki rozgłos nie jest w jego interesie i wypracowano ugodę, które obie strony przesunęły zgodnie w kierunku „tak”.

Lisa Kim, która zwróciła uwagę na dyskryminację cenową z powodu wieku, otrzyma odszkodowanie w wysokości 5000 dolarów. Na rekompensaty za wyrządzone im polityką finansową Tindera krzywdy mogą liczyć także inni użytkownicy, którzy musieli płacić dwa razy więcej z powodu urodzenia się za wcześnie – ich świadczenia nie będą już jednak tak obfite.

Zobacz także: >> Tinder pozwoli zaczynać rozmowy tylko kobietom <<

Każda z 230 000 osób, którym Tinder wystawiał podwojone rachunki, otrzyma 50 „superlajków”. Użytkownicy otrzymają też możliwość wyboru dodatkowych przeprosin w jednej z trzech postaci: zeku na 25 dolarów, 25 dodatkowych „superlajków” lub opłacenia subskrypcji Tinder Plus.

Najlepsze strony erotyczne w Polsce - ranking użytkowniczek i użytkowników
Najlepsze strony erotyczne w Polsce - ranking użytkowniczek i użytkowników
Przeczytaj także Najlepsze strony erotyczne w Polsce - ranking użytkowniczek i użytkowników

Ugoda dotyczy użytkowników z Kalifornii – tam został złożony pozew. Mieszkańcy innych stanów i krajów muszą o swoje zawalczyć samodzielnie.

Korzystacie z aplikacji randkowych?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile