Pogoda
21.02.2018 12:41

To dzieje się naprawdę! Seczuański sos wróci do McDonald’s

Fani kreskówki „Rick i Morty” mają powód do zadowolenia. McDonalds's oficjalnie potwierdził powrót sosu.

To dzieje się naprawdę! Seczuański sos wróci do McDonald’s
foto: kadr z wideo; Caryca Pejnta

Wszystko zaczęło się 1 kwietnia 2017 roku. Wówczas twórca serialu „Rick i Morty” zażartował, że Rick robi wszystko, aby dostać w swoje ręce seczuański sos. Produkt pojawił się w McDonald’s w 1998 roku w ramach promocji filmu „Mulan”.

To spowodowało, że w lipcu 2017 roku ekipa „Ricka i Morty’ego” otrzymała w ramach żartu kilka litrów sosu od restauracji. Co więcej 7 października 2017 roku McDonalds's wprowadził do menu wybranych lokali w USA właśnie seczuański sos.

Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem fanów serialu - doszło aż do wezwania policji, wszystko przez tłumy, które pojawiły się przed restauracją. Fani zaczęli naciskać na McDonald's, żeby na stałe wprowadził nietuzinkowy sos i restauracja obiecała w październiku 2017 roku, że produkt powróci do lokalu.

Teraz jednak mamy już pewność, że do tego dojdzie, bowiem McDonald's opublikował oficjalne oświadczenie, w którym wyznał, że 22 lutego 2018 dowiemy się kiedy, gdzie i w jakiej ilości powróci sos do restauracji. Wszystko to w ramach 3-odcinkowego podkastu  „The Sauce”.

Również pracownicy restauracji podzielili się zdjęciami, które potwierdzają, że coś się dzieje:

Tak więc na razie nie wiadomo, czy sos pojawi się na polskim rynku, ale bardzo na to liczymy!

Aleksandra Degórska
Tagi: Rick i Morty