To już pewne – powstaje serial „Halo”

Michał Tomaszkiewicz
29.06.2018 12:27
To już pewne – powstaje serial „Halo” Fot. commorancy, CC BY 2.0

To ma być najbardziej ambitna produkcja kanału Showtime w historii – pierwszy sezon ekranizacji gry Halo ma być wypchany akcją, opowieściami o ludziach oraz wizją przyszłości zarysowaną na bogato.

Serii Halo nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – futurystyczna strzelanka przez lata skutecznie zachęcała graczy do kupna Xboksa, stając się jednym z największych hitów obecnych na platformie Microsoftu.

Miłośnicy serii otrzymali doskonałą wiadomość podczas targów E3 2018 – podczas konferencji MS (tej samej, która została „zhakowana” przez CD Projekt RED w celu wyemitowania długo oczekiwanego zwiastuna Cyberpunka 2077) zapowiedziano najnowszy tytuł z tej serii, noszący nazwę Halo Infinite.

Spektakularne przygody Master Chiefa zwróciły uwagę kanału Showtime, który pochwalił się właśnie rozpoczęciem prac nad 10-odcinkowym, pierwszym sezonem serialu w świecie Halo.

Serial Halo tworzony przez Showtime

Pierwsze informacje na temat serialu pokazały się jeszcze w 2013 roku, oczywiście podczas targów E3 – wśród osób zaangażowanych w produkcję wymieniano wtedy Stevena Spielberga. Zmierzenie się z tematem Halo okazało się być najwyraźniej trudniejsze, niż przypuszczano, gdyż projekt musiał czekać dobre 5 lat do czasu oficjalnego wejścia do preprodukcji.

Seria trafiła w ręce Kyle’a Killena, twórcy „Awake” – będzie on pełnił jednocześnie funkcję showrunnera, producenta oraz scenarzysty. Reżyserią przynajmniej kilku odcinków pierwszego sezonu ma zająć się Rupert Wyatt, znany z „Genezy planety małp”.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zdjęcia mają szanse rozpocząć się w 2019 roku – wygląda więc na to, że serial „Halo” będzie powstawał równocześnie z „Wiedźminem” tworzonym przez Netfliksa.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.