To koniec FIFA. EA tworzy zupełnie nową serię gier o piłce nożnej

11.05.2022 10:11
To koniec FIFA. EA tworzy zupełnie nową serię gier o piłce nożnej Fot. materiały prasowe/EA

Umarł król, niech żyje król - Electronic Arts oficjalnie poinformowało, że kończy współpracę z międzynarodową organizacją FIFA, co oznacza też zakończenie ich serii o tej nazwie.

FIFA 23 będzie ostatnią grą w serii - ta zmieni nazwę

"Nowa era rozpocznie się w lipcu 2023 - ale zanim to się stanie, w tym roku EA SPORTS dostarczy najlepszą grę w historii serii FIFA" - takimi słowami rozpoczyna się oficjalne oświadczenie EA na temat przyszłości serii FIFA. 

Polecamy

Z niego dowiadujemy się, że produkcja będzie nosiła tytuł EA SPORTS FC. Twórcy zapowiadają, że nie zamierzają za bardzo zmieniać swojej zwycięskiej formuły - w produkcji nadal dostępne będą tryby Ultimate Team, kariery, wirtualnych klubów i VOLTA Football, a gracze nadal będą mieli dostęp do ponad 700 oficjalnie licencjonowanych klubów piłkarskich, a także ponad 19 tysięcy prawdziwych piłkarzy.

EA Sports podkreśliło również w swoim oświadczeniu, że nadal są związani ekskluzywnymi partnerstwami z Premier League, La Ligą, Bundesligą, Serie A i MLS. Nie musimy się więc martwić o to, że będziemy grali Man Red, czy West London Blue.  

Polecamy

Jak opowiedział Cam Weber, EVP, Group GM EA SPORTS & Racing:

Nasza nowa niezależna platforma przyniesie też nowe wyjątkowe możliwości, aby wprowadzać innowacje i udoskonalać to, co już stworzyliśmy. To wiele więcej niż tylko zmiana logo - jako EA SPORTS jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić, że EA SPORTS FC stanie się symbolem zmiany. Pragniemy znacząco reinwestować w ten sport i jesteśmy podekscytowani współpracą z dużą i stale rosnącą liczbą partnerów.

Tak jak wspomnieliśmy na początku, więcej informacji na temat tego projektu dowiemy się w lipcu 2023 roku, kiedy EA zacznie promować kolejną odsłonę swojej popularnej serii gier sportowych. Na razie twórcy podkreślają, że chcą przygotować najlepszą odsłonę serii FIFA w postaci "23", która zadebiutuje jesienią tego roku i ma zaoferować m.in. "najbardziej autentyczny tryb World Cup".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.