To koniec tanich biletów lotniczych. W pierwszym kraju UE ustalono cenę minimalną latania

09.06.2020 15:36
To koniec tanich biletów lotniczych. W pierwszym kraju UE ustalono cenę minimalną latania Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

W Austrii wprowadzono minimalną cenę biletów lotniczych. To rozwiązanie nie spodoba się wielu tanim przewoźnikom, którzy bazowali na konkurencyjnych ofertach lotów.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, austriacki rząd ogłosił, że w związku z koniecznością walki z dumpingiem cenowym oraz negatywnym wpływem lotów na środowisko, należy wprowadzić cenę minimalną lotów. Jak czytamy na fly4free.pl, minister transportu Austrii Leonore Gewssler oznajmiła:

Linie lotnicze nie będą już mogły oferować biletów lotniczych taniej niż ich aktualne koszty.

Dodatkowo zmiany mają wpłynąć także na ograniczenie dynamiki ruchu lotniczego, która ma przyczynić się do skuteczniejszej walki z koronawirusem.

Cena minimalna za lot w pierwszym kraju UE

Decyzja oznacza, że w Austrii zaczęła obowiązywać minimalna cena biletu lotniczego, która wynosi 40 euro w jedną stronę. W cenie należy uwzględnić wszystkie dodatkowe opłaty za lot oraz podatki. Nowy przepis ogranicza przewoźników, którzy nie mogą sprzedać biletów taniej.

Przeczytaj także

Austria jest pierwszym krajem w Europie, który wprowadził tak istotną zmianę. Najmocniej odczują ją tanie linie lotnicze (oraz ich klienci) np. Wizz Aur czy Lauda, których konkurencyjne ceny niemal doprowadziły do bankructwa narodowej linii Austrian Airlines.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.