Jakie znaki zapowiedzą koniec świata? To wydarzy się przed apokalipsą

22.10.2019 19:29
Jakie znaki zapowiedzą koniec świata? To wydarzy się przed apokalipsą Fot. Shutterstock

Zwiastuny czasów ostatecznych. Skąd będziemy wiedzieć, że nadchodzi koniec świata?

Od niepamiętnych czasów ludzie zadają sobie pytanie, kiedy nastąpi koniec świata -  z niepokojem patrzą w przyszłość i wypatrują znaków zapowiedzianych w świętych księgach i proroctwach. Zobaczcie, co może się wydarzyć przed nadejściem czasów ostatecznych.

Jakie znaki zwiastują koniec świata?

Jak będzie wyglądał koniec świata? Ludzkość zabije wielka wojna atomowa, asteroida, a może inwazja kosmitów lub Sąd Ostateczny? Niemal na pewno wiemy, że za około 5 miliardów lat Słońce, wskutek nieuniknionej ewolucji, stanie się czerwonym olbrzymem, przez co zwiększy swoją objętość i całkowicie pochłonie pierwsze trzy planety Układu Słonecznego tj. Merkurego, Wenus i Ziemię.

Przeczytaj także

Naukowcy są zdania, że życie na naszej planecie zniknie wskutek powolnego wzrostu temperatury Słońca, który doprowadzi do wrzenia oceanów. Jednak koniec życia na Ziemi nie koniecznie będzie oznaczać końca cywilizacji. Nasi potomkowie mogą skolonizować kosmos i zamieszkać na innej planecie.

Biblia mówi wyraźnie, że "O dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec" (Mt 24,36). Jednak nim nadejdzie Sąd Ostateczny, pojawią się znaki przepowiadające jego nadejście.

Znaki końca świata: Klęski żywiołowe

Nostradamus, Baba Wanga, królowa Saby czy Ewangelia św. Łukasza i Apokalipsa św. Jana mówią jednym głosem, że koniec świata poprzedzą potworne kataklizmy. Nie innego zdania są naukowcy, którzy twierdzą w szokującym raporcie, że koniec świata nastąpi w 2050 roku, a przyczyną zagłady będą klęski żywiołowe związane ze wzrostem globalnej temperatury.

Znaki końca świata: Trzy dni ciemności

Według źródeł związanych z kościołem trzy dni ciemności opanują ziemię na krótko przed powtórnym przyjściem Jezusa. Księga Apokalipsy mówi, że trzy dni ciemności stanowią zawartość piątej z siedmiu czasz, którą w dniach ostatecznych aniołowie wyleją na ziemię.

O trzech dniach ciemności wieszczyli również najsłynniejsza francuska stygmatyczka, Maríe Julie Jahenny, Ojciec Pio czy wielka wizjonerka Veronica Lueken.

Znaki na niebie

Przelatujące w pobliżu ziemi komety, spadające meteoryty i straszne dźwięki z nieba od zawsze były kojarzone z końcem świata. Prorocy i święte księgi twierdzą jednogłośnie: apokalipsę będą poprzedzały znaki na niebie.

Znaki końca świata: Wojny i niepokoje

Niemal każde proroctwo wspomina o wojnie, która ma poprzedzić koniec świata. Zarówno słowa siostry Łucji, portugalskiej zakonnicy która była świadkiem objawień maryjnych w Fátimie w 1917, rosyjskiego ezoteryka Romana Dolii, Nostradamusa czy bardziej nam współczesne przepowiednie Krzysztofa Jackowskiego zwiatują, że koniec świata poprzedzą działania militarne.

Znaki końca świata: Ostatni Papież

Proroctwo znane z wizji św. Malachiasza, którego doznał w czasie pobytu w Rzymie, w 1139 roku mówi dokładnie, w jakich okolicznościach będzie panował Petrus Romanus (ostatni Papież). Kolejnych znaków upatruje się w objawieniu fatimskim.

Według niego, dla Kościoła ma nadejść ciężki czas, kiedy "szatan będzie chodził w szeregach kardynałów". Zdaniem części interpretatorów dzieł Nostradamusa III wojna światowa (a w konsekwencji koniec świata) nastąpi tuż po zakończeniu pontyfikatu ostatniego z papieży. Współcześnie potwierdza te słowa samozwańczy prorok i uzdrowiciel z Afryki - Enummael Makandiwa.

Znaki końca świata: Wymieranie zwierząt

Naukowcy potwierdzają, że właśnie trwa wymieranie holoceńskie. Jak będzie wyglądać szósta katastrofa w historii Ziemi? Badacze zgonie twierdzą, że działalność człowieka na Ziemi spowodowała szóste w historii naszej planety wielkie wymieranie gatunków. Jest więc szansa, że zanim zgładzi nas asteroida i spełnią się wszystkie przepowiednie, wyginiemy, tylko w o wiele krótszym czasie.

Kiedy nastąpi koniec świata?

Powołując się na Biblię, nikt (poza Bogiem) nie potrafi jednoznacznie stwierdzić, kiedy nastąpi ostateczny koniec ludzkości. Jednak straszenie ludzi końcem świata po prostu się opłaca.

W wielu krajach szczególnie tych biedniejszych i słabo rozwiniętych ludzie na wieść o kolejnej zbliżającej się apokalipsie wykupują żywność i podstawowe produkty. W bogatych krajach cześć przerażonych osób kupuje drogi sprzęt, który rzekomo umożliwi im przetrwanie.

W obecnych czasach strach przed końcem świata stał się w zasadzie elementem popkultury. Ciekawe, czy zwrócimy uwagę, gdy rzeczywiście nadejdą czasy ostateczne.

Zobacz również: Przerażająca przepowiednia tybetańskiego lamy. W 2026 rozpocznie się seria katalizmów

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia