To zdjęcie komety Leonard podbija internet. Robi furorę na całym świecie [ZDJĘCIE]

29.12.2021 18:37
To zdjęcie komety Leonard podbija internet. Robi furorę na całym świecie [ZDJĘCIE] Fot. Shutternstock (zdjęcie ilustracyjne)

Zjawiskowe zdjęcie komety Leonard znalazło się w centrum zainteresowania całego świata. Dlaczego jest tak wyjątkowe?

Na pojawienie się na niebie komety Leonard z niecierpliwością czekali miłośnicy astronomii na całym świecie. Obiekt rozświetli niebo tuż przed Bożym Narodzeniem 2021. Jak twierdzili badacze, było to najjaśniejsze zjawisko astronomiczne tego roku.

Kometa Leonard przeleciała w pobliżu Ziemi

Kometa została odkryta w styczniu 2021 roku i oznaczona symbolem C/2021 A1. Odkrycia dokonał G.J. Leonard w Obserwatorium Mount Lemmon. Obiekt zmierzał w kierunku naszego Układu Słonecznego z niewyobrażalną prędkością (254399 km/h). 12 grudnia zbliżył się do Ziemi i w niektórych miejscach świata można go było zobaczyć gołym okiem.
 

Polecamy

Niestety kometa znalazła się na granicy widzialności, zanim przestała być widoczna na półkuli północnej, przechodząc na niebo południowe. Najpiękniejsze zdjęcia udało się wykonać przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Duet astrofotografów: Rolando Ligustri i Lukas Demetz stworzył w nocy z 12 na 13 grudnia 2021 jedno z najpiękniejszych zdjęć komety. Agencja NASA zachwyciła się nim tak bardzo, że opublikowała je na swoim profilu. Fotografią robi furorę na całym świecie.

Zdjęcie komety Leonard zapiera dech w piersiach. Jest na nim wiele szczegółów, których nie widać było do tej pory.

Kometa leci obecnie w kierunku Słońca, do którego najbardziej zbliży się 3 stycznia 2022 roku. Obiekt w naszym Układzie Słonecznym pojawił się najprawdopodobniej po raz pierwszy.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.