To zdjęcie polskiej wsi podbija internet. Robi furorę na całym świecie [ZDJĘCIE]

12.05.2020 16:43
To zdjęcie polskiej wsi podbija internet|undefined Fot. Albin Marciniak/East News (zdjęcie poglądowe)

Niespodziewanie lotnicze zdjęcie jednej ze wsi w województwie małopolskim znalazło się w centrum zainteresowania całego świata. Dlaczego jest tak wyjątkowe?

Internauci na całym świecie zachwycają się zdjęciem wsi znajdującej się w Małopolsce. Miejscowość w 2015 roku obchodziła swoje 700-lecie. Co ich tak poruszyło?

Niezwykłe zdjęcie polskiej wsi obiegło cały świat

Wieś Sułoszowa znajduje się niedaleko Olkusza w województwie małopolskim. Większość domów jest usytuowana wzdłuż głównej drogi, a takie rozwiązanie nie jest często spotykane.

Przeczytaj także

Niecodzienna zabudowa powoduje, że miejscowość ciągnie się przez 9 kilometrów bez przerwy. Zamieszkiwana przez ok. 6000 osób Sułoszowa dzięki takiej formie zabudowy zrobiła furorę w sieci.

Internauci na całym świecie zachwycają się zdjęciem wykonanym najprawdopodobniej z użyciem drona. Widać na nim bardzo wyraźnie specyficzne zagospodarowanie przestrzenne, które wzbudza ogromne zdziwienie w różnych zakątkach świata.

Zdjęcie zostało wykonane i opublikowane na fanpage'u World Urban Planning na Facebooku mniej więcej rok temu, jednak dopiero teraz zyskało oszałamiającą popularność. Kolorowe, rozdrobnione pola uprawne oraz domy skupione wokół jednej, niemal prostej drogi rozsławiły polski krajobraz na całym świecie.

Przez Sułoszową przebiega Szlak Orlich Gniazd oraz europejski szlak kulturowy i pątniczy "Via Regia", będący jedną z Dróg św. Jakuba prowadzących do sanktuarium w Santiago de Compostela. Na terenie administracyjnym wsi znajduje się Zamek Pieskowa Skała oraz Maczuga Herkulesa, które warto zwiedzić.

Zobacz również: 6 przerażających miejsc w Krakowie i okolicach

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.