Pogoda
30.08.2019 16:51

Tokyo Game Show 2019 będzie największe w historii

Tokijskie wydarzenia pobiło wszystkie możliwe rekordy.

tokyo games show
źródło: wikimedia commons

Jak poinformowało Japanese Computer Entertainment Supplier's Association, organizator Tokyo Game Show, tegoroczna odsłona ich wydarzenia będzie największa w historii.

Nie tylko pod względem ilości wystawców, "straganów" ale również gier, które zostaną zaprezentowane w ramach tokijskiego wydarzenia.

Mimo że wydarzenie rozrasta się z roku na rok, organizatorzy mogą z radością patrzeć na to, że ich poprzednie rekordy są w stanie wytrzymać marne 12 miesięcy.

cyberpunk 2077
cyberpunk 2077
Przeczytaj także Cyberpunk 2077 - pierwszy stream z gameplayem

Tokyo Games Show 2019 bije rekordy

Jak poinformowali organizatorzy wydarzenia, na ten moment (28 sierpnia gdy została przygotowana informacja prasowa) zarezerwowano 2417 stanowisk (już teraz jest to liczba większa od zeszłorocznej). Zostaną one przejęte przez 655 różnych wystawców, z czego aż 350 będzie pochodziło z Japonii.

W tym momencie potwierdzono również, że w trakcie tokijskiego eventu będzie można przetestować 1368 gier. Oczywiście dostępne będą na szerokie spektrum platform. Poczynając od telefonów, przez konsole po komputery personalne.

Co ważne aktualne liczby nie są finalne. Ponieważ twórcy i przedstawiciele różnych gier mogą nadal dołączać do listy. Start wydarzenia zaplanowany jest na 12 września. Tokyo Games Show będzie trwało 4 dni.

Wśród potwierdzonych wystawców znajdziemy m.in. Sony, Bandai Namco, Capcom czy Square Enix. Nie zabraknie oczywiście też CD Projekt RED, którzy zaprezentują tam "Cyberpunka".

Jesteście ciekawi czy możemy jeszcze liczyć na jakieś szalone ogłoszenia? Czy E3 i Gamescom już raczej zapewniły nam wszystko co było warte usłyszenia?

Zobacz także: 

"Cyberpunk 2077" bez opcji wyboru płci postaci. "Naszym celem jest ofiarowanie ludziom prawdziwej swobody"

Tagi: Gry