Tom Cruise został nazwany "ćwokiem" i oskarżony o kradzież papierosów w Irlandii

13.11.2019 14:49
Tom Cruise|undefined Fot. ICHPL Imaginechina/Associated Press/East News

Aktor na początku lat 90. kręcił film "Za horyzontem", w którym towarzyszyła mu Nicole Kidman. Okazało się, że aktor przeżył ciekawą historię w trakcie zdjęć w Irlandii.

Tom Cruise niemalże cudem uniknął ataku kijkiem w irlandzkim pubie w latach 90. Cała sytuacja wynikła z tego, że został fałszywie oskarżony o kradzież papierosów. Ale po kolei, bo historia ma naprawdę wiele wątków. Historię o ataku na Cruise'a opowiedział polityk Michael Healy-Rae, który wystąpił niedawno w irlandzkim programie talk-show "Pat Kenny Show".

Tom Cruise prawie pobity w Irlandii w latach 90.

Cała sytuacja odbyła się na początku lat 90. Młody gwiazdor znajdował się wówczas w regionie Kerry w Irlandii. Kręcił tam bowiem z Nicole Kidman film "Za horyzontem". Pewnego dnia Cruise wybrał się lokalnego baru Loo Bridge w małym mieście obok Kilgarvan. Jak wspomina Healy-Rae:

Tego dnia, młody chłopiec i młoda dziewczyna pojawili się w pubie. Oboje mieli na sobie jeansy, okulary przeciwsłoneczne i opalone buźki. Przy barze siedział starszy facet o pseudonimie Ger The Manny. Wszyscy tam mieli jakieś ksywki. Na kontuarze trzymał swój kijek do chodzenia i spokojnie popijał małą szklankę Guinnessa.

Przeczytaj także

W pewnym momencie Cruise chciał nieco więcej lodu do swojej Coca-Coli Zero, więc pochylił się przez bar, by wyciągnąć lód z wiaderka znajdującego się po stronie barmana. Wtedy własnie doszło do sytuacji konfliktowej:

Ger wyskoczył ze swojego stołka, złapał kijek i próbował mu przywalić w środek dłoni. Nie trafił, więc w całym pubie mogliśmy usłyszeć głośne uderzenie, bo trafił w kontuar. Amerykaniec się przestraszył i powiedział, że pochylił się by wziąć trochę lodu. Ger The Manny mu nie uwierzył: "Ty gnojku! Próbowałeś ukraść fajki barmanowi!". 

Healy-Rae po chwili namysłu dodał, że Tom Cruise mógł mieć złamaną rękę przez bycie fałszywie oskarżonym o kradzież papierosków:

Jeśli Ger byłby bliżej o cal albo dwa, to mógłby połamać rękę Toma Cruisa, którego fałszywie oskarżył o kradzież papieroska. 

Na szczęście nikomu się nic nie stało. Tom Cruise niszczy za to swoje ciało dla naszej przyjemności, samemu wykonując niebezpieczne popisy kaskaderskie w serii "Mission: Impossible". 

Zobacz także: Top 16: Filmy, w których zagrał Tom Cruise

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.