Pogoda
21.12.2018 17:21

Tom Hanks dostał Malucha, teraz szuka Syrenki

Wygląda na to, że Tom Hanks rozsmakował się w samochodach produkowanych w Bielsku-Białej – opublikował właśnie film, w którym prosi o pomoc w odnalezieniu Syrenki. Pomożecie?

FSm Syrena 105L
foto: SuperTank17, CC BY-SA 3.0

Wszystko zaczęło się od zdjęcia, na którym Tom Hanks zachwyca się napotkanym przypadkiem na ulicy Fiatem 126p – post zrobił furorę w Polsce, postanowiono nawet dać aktorowi Malucha w prezencie.

Aktor nie zapomniał o tym miłym geście i najwyraźniej darzy Bielsko-Białą dużą sympatią, gdyż postanowił zaangażować się w pomoc dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Zadanie wziął sobie do serca tak mocno, że nawet próbował czytać z kartki motto „Nie wypada nie pomagać”.

Jak mu wyszło? Często mówi się, że język polski jest jednym z najtrudniejszych na świecie – słuchając, jak Tom Hanks kaleczy rodzime słowa, można zgodzić się z tym stwierdzeniem.

Tom Hanks szuka Syreny

Tym razem samochód nie trafi do aktora – po tym, jak Syrena zostanie „wyremontowana przez przyjaciół z Bielska-Białej”, zostanie wystawiony na aukcji, z której dochód zasili budżet Szpitala Pediatrycznego.

Akcja „Nie wypada nie pomagać” została stworzona przez Monikę Jaskólską – bielszczanka zachęca do wspierania potrzebujących, traktując to po prostu jako ludzki obowiązek.

Obecne edycja akcji koncentruje się na zagadnieniach psychiatrii dziecięcej.

Pomożecie?

Michał Tomaszkiewicz