Pogoda
12.03.2020 07:52

Tom Hanks i jego żona mają koronawirusa. Przeczytaj oświadczenie aktora

Jest pierwsze doniesienie o koronawirusie, który dotknął znaną osobę. Chodzi o Toma Hanksa, który wyznał, że on i jego żona są zarażeni COVID-19.

Tom Hanks i Rita Wilson
foto: Li Ying/Xinhua News/East News

Liczba chorych na koronawirusa wciąż rośnie. Do zarażonych COVID-19 dołączyli Tom Hanks i jego żona Rita Wilson. Aktor przekazał tę informację za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Koronawirus - Tom Hanks i jego żona chorzy na COVID-19

Do tej pory mówiło się o tysiącach zachorowań, ale wśród ofiar nie było żadnej znanej osoby. Pojawiły się plotki o chorobie Jackiego Chana, ale na szczęście okazały się nieprawdziwe. 

Jackie Chan
Jackie Chan
Przeczytaj także Jackie Chan zaraził się koronawirusem? Aktor opowiedział o swoim stanie zdrowia

Powstał też fake news, według którego pierwszą znaną osobą zarażoną koronawirusem jest Daniel Radcliffe

Cudowtwórcy
Cudowtwórcy
Przeczytaj także Daniel Radcliffe chory na koronawirusa? Tak twierdzi Twitter

W rzeczywistości padło na Toma Hanksa i jego żonę Ritę Wilson. Aktor zamieścił na swoim Twitterze oficjalne oświadczenie dotyczące stanu zdrowia jego i jego partnerki. 

"

Cześć ludzie. Rita i ja jesteśmy w Australii. Czuliśmy się trochę zmęczeni, jakbyśmy mieli przeziębienie, bolały nas mięśnie. Rita miała dreszcze, które pojawiały się i przechodziły. Była też lekka gorączka. Żeby rozegrać to zgodnie z zasadami, poddaliśmy się badaniom na koronawirusa i okazało się, że wyniki były pozytywne. 

Cóż. Co robić dalej? Przedstawiciele służb medycznych mają swoje protokoły, których trzeba przestrzegać. Będziemy badani, poddani obserwacjom i wyizolowani na tak długo, jak wymagają tego zasady zdrowia i bezpieczeństwa publicznego. Nie za dużo tego, jak na jeden dzień, co? Będziemy informować świat na bieżąco. Trzymacie się.  "

Hanks i jego żona byli w Australii, ponieważ Warner Bros. kręci obecnie film biograficzny o Elvisie Presleyu, w którym gra aktor. Okazuje się, że Hanks nie jest jedynym członkiem ekipy, który przeszedł pozytywnie test na koronawirusa. Jak podaje Deadline, twórcy wystosowali oficjalne oświadczenie, w którym poinformowali o wstrzymaniu prac nad filmem z powodu wykrycia COVID-19.

Foto: MediaPunch/REX Shutterstock/EAST NEWS
Foto: MediaPunch/REX Shutterstock/EAST NEWS
Przeczytaj także Koronawirus to wirus z "Bastionu" Stephena Kinga? Autor skomentował te porównania

To nie jedyne australijskie przedsięwzięcie, które przerwała epidemia. Z powodu koronawirusa wstrzymano również prace nad nowym sezonem "Riverdale"

Prace na planie serialu „Falcon and the Winter Soldier” wstrzymane. Jaka jest przyczyna?
Prace na planie serialu „Falcon and the Winter Soldier” wstrzymane. Jaka jest przyczyna?
Przeczytaj także Prace na planie serialu „Falcon and the Winter Soldier” wstrzymane. Jaka jest przyczyna?

Zobacz też: Koronawirus może zarazić nawet 70% ludności? Naukowcy nie mają wątpliwości 

Tagi: Newsy Tom Hanks koronawirus