Tom Hanks o ludziach nienoszących maseczek ochronnych: "Nie szanuję was" [WIDEO]

07.07.2020 09:39
Tom Hanks o ludziach nienoszących maseczek ochronnych: "Nie szanuję was" [WIDEO] Fot. Invision/Invision/East News

Tom Hanks był jedną z pierwszych sław, u której wykryto koronawirusa. Postanowił więc zwrócić się do osób, które odmawiają używania maseczek ochronnych.

Pandemia koronawirusa trwa w najlepsze, ale niektórzy wydają się o tym zapominać. Początkowo trwoga przed COVID-19 ustąpiła wygodzie wielu osób, które otwarcie ignorują zalecenie WHO, dotyczące noszenia maseczek ochronnych i dystansu społecznego. Z tego powodu Tom Hanks postanowił zabrać głos w tej sprawie.

Koronawirus - Tom Hanks o maseczkach ochronnych

Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa, Tom Hanks był jedną z pierwszych sławnych osób, u której wykryto COVID-19. Wraz z żoną Ritą Wilson zostali poddani kwarantannie. Na szczęście lekarzom udało się wyprowadzić parę z groźnej choroby.

Przeczytaj także

Hanks nie jest jednak zadowolony z tego, jak obecnie wygląda podejście społeczeństwa do zaleceń WHO, szczególnie w USA, gdzie wzrost zachorowań na koronawirusa wciąż jest największy, a wiele osób ostentacyjnie ignoruje noszenie maseczek i wprowadzanie w życie dystansu społecznego. Aktor postanowił dosadnie wypowiedzieć się na ten temat w rozmowie z  AP Entertainment, przy okazji promocji nadchodzącego filmu "Greyhound".

Nie łapię tego. Po prostu tego nie rozumiem. To dosłownie wymagane minimum. Jeśli ktoś chce się spierać o to, czy zasadne są nawet minimalnie obostrzenia, to nie zaufałbym takiej osobie na drodze. Prowadząc samochód, musisz przestrzegać ograniczeń prędkości; musisz użyć kierunkowskazu; musisz unikać kolizji z pieszymi. Jeśli nie możesz zrobić tych trzech rzeczy, to rozumiem. Nie powinieneś prowadzić samochodu. Jeśli nie możesz nosić maski, myć rąk i zachowywać dystansu społecznego, to nie rozumiem. Nie mam dla ciebie szacunku, stary. Nie kupuję twojego argumentu.

Trudno nie zgodzić się z wypowiedzią Hanksa. Zachowanie osób niestosujących się do zaleceń stworzonych, by zmieniać rozprzestrzenianie się koronawirusa, jest dalece nieodpowiedzialne. Szczególnie w obliczu większej liczny zachorowań w USA, a konkretnie w stanach Arizona, Kalifornia, Floryda i Teksas.

Przeczytaj także

Czy słowa Hanksa dotrą do osób stawiających własną wygodę nad zdrowie i życie innych? Miejmy nadzieję. W innym przypadku ludzkość będzie się zmagać z COVID-19 jeszcze przez długie lata.

Przeczytaj także

Zobacz też: Jason Voorhees promuje maseczki ochronne. Ciekawy klip z gwiazdą "Piątku Trzynastego"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.