Tomasz Knapik w polskim zwiastunie Torment: Tides of Numenera
Jakub Gańko
20.01.2017 12:42
Tomasz Knapik w polskim zwiastunie Torment: Tides of Numenera Fot. JoanM, CC BY 4.0 + materiały prasowe

Wszystko wskazuje na to, że gra studia inXile Entertainment rzeczywiście przypomni złote czasy gier RPG - również pod względem polskiej wersji.

Wirtualna opowieść rozgrywająca się w Dziewiątym Świecie określana jest mianem duchowego spadkobiercy kultowej gry Planescape: Torment. Pracował zresztą nad nią jeden z autorów pierwowzoru, Chris Avellone, a twórcy obiecują doświadczenie skupione na bogatej, rozbudowanej i wciągającej fabule.

Gracze uwierzyli w ich obietnice bez problemu - projekt zdołał zebrać na Kickstarterze ponad 4 miliony dolarów. To dowód na to, że wielu ludzi wciąż tęskni za tzw. złotymi czasami komputerowych gier RPG, kiedy w każdym domu rządziły takie produkcje jak Baldur's Gate, Icewind Dale czy właśnie Planescape: Torment.

Torment: Tides of Numenera najprawdopodobniej zapewni im masę świetnej rozgrywki, o czym już przekonują udostępnione trailery i informacje. Wspomniany okres jest jednak szczególnie ważny również dla polskich graczy, którzy z łezką w oku wspominają czasy, gdy wspomniane tytuły wydawane były w robiących ogromne wrażenie, profesjonalnych polskich wersjach.

Kto z nas nie pamięta choćby słynnego „przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę” wygłaszanego przez Piotra Fronczewskiego? Tides of Numenera ma przypomnieć stare, dobre czasy również pod względem jakości polonizacji. Polski wydawca, firma Techland, udowodnił to w nowym materiale z nadchodzącej produkcji, w którym rolę narratora pełni Tomasz Knapik.

Znany i lubiany lektor przedstawił tajniki rozgrywki, które czekają na graczy. Wielka szkoda, że jego głos nie trafi do samej gry. Zamiast niego będziemy mogli usłyszeć natomiast wspomnianego Piotra Fronczewskiego, a także m.in. Aleksandrę Szwed i Andrzeja Blumenfelda.

Torment: Tides of Numenera zapowiada się na jedną z gorętszych produkcji dla fanów RPG w 2017 roku. Premiera gry już 28 lutego 2017 na platformach PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.