Tomasz Kot powraca jako Zbigniew Religa. Ruszyła kampania promująca transplantacje [WIDEO]

30.10.2020 11:31
Tomasz Kot powraca jako Zbigniew Religa|undefined Fot. Materiały prasowe Next Film

31 października 2020 roku rozpocznie się kampania społeczna promująca transplantację i donację narządów po śmierci. Twarzą akcji będzie aktor Tomasz Kot. Zobacz spot!

Akcję przygotowała agencja K2 na podstawie ujęć z filmu "Bogowie" z 2014 roku, w którym Tomasz Kot wcielił się w Zbigniewa Religę. Film biograficzny w reżyserii Łukasza Palkowskiego, zrealizowano na podstawie scenariusza Krzysztofa Raka. Obraz opowiada historię Zbigniewa Religi, który w 1985 roku przeprowadził pierwszą w Polsce udaną transplantację serca.

Tomasz Kot powraca jako Zbigniew Religa

Pomysłodawcą kampanii jest Marek Biskup, założyciel agencji badawczej Kantar Polska.

To dla mnie bardzo osobista kampania. Półtora roku temu w wyniku błędu lekarskiego straciłem płuca. W trybie nagłym transplantolodzy z Zabrza uratowali mi życie, wykonując innowacyjny, ryzykowny zabieg przeszczepu płuc. Dowiedziałem się wtedy, że głównym powodem niskiej liczby przeszczepianych organów w Polsce jest brak zgody rodzin na pobranie narządów.

- komentuje Biskup.

Przeczytaj także

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Kantar Polska zaledwie 17 proc. Polaków podjęło rozmowę z bliskimi na temat ewentualnego przekazania narządów do transplantacji. 7 proc. rodzin deklaruje zdecydowany sprzeciw, a 14 proc. umiarkowany. Zdaniem pomysłodawców kampania ma na celu zwiększyć wiedzę społeczeństwa i skłonić ludzi do przekazywania organów do przeszczepów.

W ramach kampanii stworzono spot radiowy i internetowy spot wideo z fragmentem filmu "Bogowie". Materiały zostaną wyemitowane 31 października i 1 listopada 2020 i będą wspierane działaniami w mediach społecznościowych.

Akcję wsparły RMF, Eurozet, Eska, Agora, kilkadziesiąt stacji regionalnych i internetowe Radio Nowy Świat.

 

Tomasz Kot wystąpił również w jednej z głównych ról w hiszpańskim thrillerze "A Perfect Enemy". Zobacz zwiastun tej produkcji.

Zobacz również: Kraków: Zakład Karny laureatem plebiscytu "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi"

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.