Tomasz Kot powraca jako Zbigniew Religa. Ruszyła kampania promująca transplantacje [WIDEO]

30.10.2020 11:31
Tomasz Kot powraca jako Zbigniew Religa. Ruszyła kampania promująca transplantacje [WIDEO] Fot. Materiały prasowe Next Film

31 października 2020 roku rozpocznie się kampania społeczna promująca transplantację i donację narządów po śmierci. Twarzą akcji będzie aktor Tomasz Kot. Zobacz spot!

Akcję przygotowała agencja K2 na podstawie ujęć z filmu "Bogowie" z 2014 roku, w którym Tomasz Kot wcielił się w Zbigniewa Religę. Film biograficzny w reżyserii Łukasza Palkowskiego, zrealizowano na podstawie scenariusza Krzysztofa Raka. Obraz opowiada historię Zbigniewa Religi, który w 1985 roku przeprowadził pierwszą w Polsce udaną transplantację serca.

Tomasz Kot powraca jako Zbigniew Religa

Pomysłodawcą kampanii jest Marek Biskup, założyciel agencji badawczej Kantar Polska.

To dla mnie bardzo osobista kampania. Półtora roku temu w wyniku błędu lekarskiego straciłem płuca. W trybie nagłym transplantolodzy z Zabrza uratowali mi życie, wykonując innowacyjny, ryzykowny zabieg przeszczepu płuc. Dowiedziałem się wtedy, że głównym powodem niskiej liczby przeszczepianych organów w Polsce jest brak zgody rodzin na pobranie narządów.

- komentuje Biskup.

Przeczytaj także

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Kantar Polska zaledwie 17 proc. Polaków podjęło rozmowę z bliskimi na temat ewentualnego przekazania narządów do transplantacji. 7 proc. rodzin deklaruje zdecydowany sprzeciw, a 14 proc. umiarkowany. Zdaniem pomysłodawców kampania ma na celu zwiększyć wiedzę społeczeństwa i skłonić ludzi do przekazywania organów do przeszczepów.

W ramach kampanii stworzono spot radiowy i internetowy spot wideo z fragmentem filmu "Bogowie". Materiały zostaną wyemitowane 31 października i 1 listopada 2020 i będą wspierane działaniami w mediach społecznościowych.

Akcję wsparły RMF, Eurozet, Eska, Agora, kilkadziesiąt stacji regionalnych i internetowe Radio Nowy Świat.

Tomasz Kot wystąpił również w jednej z głównych ról w hiszpańskim thrillerze "A Perfect Enemy". Zobacz zwiastun tej produkcji.

Zobacz również: Kraków: Zakład Karny laureatem plebiscytu "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi"

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.