Pogoda
20.07.2020 12:08

Tommy Wiseau zdołał usunąć z Wikipedii informację o tym, że jest Polakiem

Czyżby twórca "najgorszego filmu świata" tak bardzo wstydził się polskiego pochodzenia?

Foto: AFP/EAST NEWS
Foto: AFP/EAST NEWS

Pochodzenie, wiek i prawdziwe nazwisko Tommy'ego Wiseau od lat okryte były tajemnicą. Twórca "The Room" skrupulatnie zaprzeczał jakoby urodził się w Poznaniu i miał cokolwiek wspólnego z Polską. Przed kilkoma miesiącami prawda ujrzała jednak światło dzienne. Tommy się jednak nie poddał i kontynuował swoją krucjatę.

Tommy Wiseau zdołał usunąć z Wikipedii informację o tym, że jest Polakiem

25 kwietnia 2020 roku zapadł wyrok w sprawie z powództwa reżysera, który oskarżył twórców filmu dokumentalnego o naruszenie praw autorskich, a także jego dobrego imienia i prywatności. Richard Harper, Fernando Forero McGrath, Mark Racicot i Richard Towns ujawnili bowiem w swojej produkcji, że Wiseau w rzeczywistości nazywa się Tomasz Wieczorkiewicz i pochodzi z Poznania. Sąd orzekł, iż ww. mężczyźni nie dopuścili się zarzucanych przez filmowca czynów jednocześnie stwierdzając, że opublikowane przez nich informacje są prawdziwe.

Foto: AFP/EAST NEWS
Foto: AFP/EAST NEWS
Przeczytaj także Sąd potwierdził pochodzenie Tommy'ego Wiseau. Czy twórca najgorszego filmu w dziejach jest Polakiem?

Wtedy właśnie świat dowiedział się, że Tommy Wiseau naprawdę jest Polakiem. Twórca "najgorszego filmu świata" widocznie tak wstydzi się polskich korzeni, że kontynuował walkę. W efekcie, 8 lipca 2020 roku z oficjalnej strony na Wikipedii, poświęconej rzeczonemu reżyserowi, zniknęły informacje o jego pochodzeniu oraz prawdziwej tożsamości. Administratorzy Wikipedii ustosunkowali się do sytuacji tłumacząc, iż nie zamierzają zamieszczać w serwisie żadnych informacji, których nie życzy sobie ich podmiot.  

Foto: WISEAU-FILMS / Album/EAST NEWS
Foto: WISEAU-FILMS / Album/EAST NEWS
Przeczytaj także Netflix odmówił dodania "The Room" do swojej biblioteki. Fani nie poddają się jednak bez walki!
Tagi: Newsy Tommy Wiseau