"Tonąca dziewczynka" dryfuje w centrum miasta. Mieszkańcy z przerażeniem patrzą na rzekę [WIDEO]

30.09.2021 14:08
"Tonąca dziewczynka" dryfuje w centrum miasta. Mieszkańcy z przerażeniem patrzą na rzekę [WIDEO] Fot. Juan Carlos Munoz/agestock/East News

Pomnik tonącej dziewczynki wywołuje poruszenie w Bilbao, mieszkańcy miasta z przerażeniem patrzą na rzekę: "To odzwierciedlenie ciągłej ewolucji czasu".

Beznamiętnie wpatrująca się w mętne wody, niesamowicie realistyczna twarz dziewczyny tonącej w rzece Nervion w Bilbao przeraża mieszkańców miasta. Czym jest straszna instalacja?

"Tonaca dziewczynka" dryfuje w centrum miasta

W zeszły czwartek, 23 września, rano mieszkańcy Bilbao z przerażeniem odkryli, że w ich rzece pływa gigantyczna topielica. Makabryczna instalacja została przewieziona łodzią i spuszczona do rzeki w pobliżu centrum miasta w środku nocy ze środy na czwartek.

Polecamy

Rzeźba z włókna szklanego zatytułowana "Bihar" ("jutro" w języku baskijskim) jest działem meksykańskiego hiperrealistycznego artysty Rubena Orozco. Orozco specjalizuje się w tworzeniu realistycznych rzeźb ludzi, które cechuje niezwykły realizm skóry czy włosów.

Meksykanin stworzył przerażająca postać na potrzeby kampanii Fundacji BBK - charytatywnego ramienia hiszpańskiego pożyczkodawcy Kutxabank. Akcja ma na celu zachęcić do debaty na temat zrównoważonego rozwoju.

- komentuje autor dzieła.

Mieszkańcy z przerażeniem patrzą na rzekę

Hiszpanie z przerażeniem i ogromnym smutkiem przyjęli happening na rzece Nervion. Większość nie zrozumiała przekazu dzieła i myślała, że rzeźba jest pomnikiem tragicznego wydarzenia z przeszłości.

Na początku bardzo się zestresowałam, gdy większa część twarzy była pod wodą. Teraz gdy widać ją lepiej wiedzę, że komunikuje ona smutek, dużo smutku

- powiedziała jedna z oglądających instalację kobiet.

Ona nawet nie wygląda na zmartwioną, to tak jakby pozwalała sobie utonąć.

- dodała inna mieszkanka miasta.

Instalacja ma prowokować do rozmowy na temat zrównoważonego rozwoju.

Zobacz również:  Koniec zmiany czasu na zimowy? Ustawa trafiła do Sejmu

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.