Pogoda
28.11.2019 15:34

Tony Hawk skrytykował deskorolkową scenę z filmu "The Amazing Spider-Man"

Tony Hawk to gwiazda skatebordingu. Autorytet w jeździe na deskorolce postanowił przyjrzeć się jednej ze scen z filmu Marca Webba "The Amazing Spider-Man".

The Amazing Spider-Man
foto: kadr z filmu The Amazing Spider-Man

Nie ma chyba bardziej znanego wirtuoza deskorolki niż Tony Hawk. Pierwszy człowiek, który wykonał pełny obrót o 900 stopni, skacząc na rampie, postanowił wziąć pod lupę różne filmy, w których pojawia się skateboarding, w tym "The Amazing Spider-Man" z 2012 roku. Jak Toy Hawk ocenił produkcję w reżyserii Marca Webba?

"The Amazing Spider-Man" - Tony Hawk skrytykował film

W kinowego Spider-Mana wcielało się trzech aktorów - Tobey Maguire, Andrew Garfield i Tom Holland. Ten drugi wystąpił jako Spidey w dwóch produkcjach "The Amazing Spider-Man" i sequelu, który trafił do kin w 2014 roku. Podobnie jak w przypadku poprzedniej i następnej serii, Peter Parker był nastolatkiem i jak to nastolatki mają w zwyczaju, jeździł na desce.

thps
thps
Przeczytaj także Legenda powróci? Activision pracuje nad remasterem Tony Hawk's Pro Skater 2!

Tony Hawk był gościem portalu GQ Sports. Został poproszony o skomentowanie scen z kilku filmów, w których pojawiają się popisy na deskorolce, między innymi fragmentu "The Amazing Spider-Man".

We fragmencie filmu Webba widzimy, jak Peter jeździ na deskorolce po doku, wykorzystując do robienia trików swoje nowe pajęcze zdolności. Hawk zarzucił twórcom filmu, że protagonista wykonuje bardzo nienaturalne akrobacje. Technika jazdy zdradza też, że na desce widzimy kilka różnych osób - oprócz Garfielda jeździli zapewne kaskaderzy. Gwieździe skateboardingu nie podoba się też mało czytelny montaż całej sekwencji.

Foto: materiały prasowe Marvel Studios
Foto: materiały prasowe Marvel Studios
Przeczytaj także Marvel stworzy multiwersum Spider-Mana z Hollandem, Garfieldem i Maguire'em?

"The Amazing Spider-Man" to nie jedyny film, który wziął na warsztat Tony Hawk. W trwającym ponad 30 minut wideo portowiec analizował też fragmenty takich filmów jak "Powrót do przyszłości", "Grind", "Mistrz deskorolki", "Akademia policyjna 4", "Najlepsze lata", "Tata kontra tata" oraz "Scott Pilgrim kontra świat".

Jak stworzyć deskorolkę z gitary?
Jak stworzyć deskorolkę z gitary?
Przeczytaj także Jak stworzyć deskorolkę z gitary?

"Spider-Man 3" - kiedy premiera?

Obecny odtwórca Spider-Mana wciela się w mniej luzackiego Petera Parkera. Postać Toma Hollanda to typowy geek, który przy okazji jest uroczy w swojej nieporadności. Chociaż nad przygodami herosa w MCU zawisły czarne chmury, przedstawiciele Disneya i Sony dogadali się i 16 lipca 2021 roku zobaczymy kolejną produkcję w reżyserii Jona Wattsa. Być może w następnej części Spidey złapie za deskę i pokaże, jak robi się triki.

Sony Pictures Entertainment/YouTube
Sony Pictures Entertainment/YouTube
Przeczytaj także "Spider-Man: Far from Home" - powstała prawdziwa strona Daily Bugle

Zobacz też: Następca Tony Hawk Pro Skater trafi do nas w przyszłym roku

Tagi: News Spider-Man Marvel