Top 10 najbardziej ekstremalnych sportów

Aleksandra Kopka
11.05.2017 15:40
Top 10 najbardziej ekstremalnych sportów Fot. flickr.com/CC 2.0

Zobaczcie topową dziesiątkę najniebezpieczniejszych i najbardziej ekstremalnych sportów na świecie. Jeśli chcecie podnieść sobie dawkę adrenaliny to zestawienie jest dla was.

Jedni kolekcjonują znaczki inni lubią zjeżdżać 80 km/h z ośnieżonego szczytu na nartach. Poletko sportów ekstremalnych jest dość obszerne. Rajdy samochodowe, jak pokazał nam wypadek z Rajdu Argentyna Krisa Meeke, również można zaliczyć do tych wymagających dużej dawki odwagi.

Chodząc na siłownie, czy jeżdżąc na rowerze rekreacyjnie pobudzamy pracę naszych mięśni. Jesteśmy w stanie kontrolować intensywność treningu, reagować na każdy sygnał wysyłany przez nasze ciało. Inaczej sprawa ma się ze sportami ekstremalnymi, w których sytuacje nieprzewidywalne mnożą się jak grzyby po deszczu.

Każdy człowiek uprawiający ekstremalną dziedzinę sportu bierze pod uwagę urazy, kalectwo a nawet śmierć przy oddawaniu się swojej pasji. Temat ten wraca jak bumerang w momencie tragicznych wypadków.

Zawsze zadajemy sobie pytanie czy można było go uniknąć? Czy można było mu zapobiec, a także co kieruje ludźmi, którzy stawiają swoje zdrowie i życie na szali wymagającej pasji? W odpowiedzi słyszymy, że dawka adrenaliny jest jak narkotyk, który wciąga, dlatego chcesz go więcej i więcej.

Uzależnienie od adrenaliny, w niektórych przypadkach jest tak silne, że mimo porzuceniu lub niemożności startowania w ukochanej dyscyplinie, sportowcy szukają innych wrażeń. Przykłady sportowców, którzy zmienili branżę uprawianej dyscypliny, na inną równie ekstremalną, można mnożyć w nieskończoność. Pozostaje jednak pytanie co w momencie gdy spróbowaliśmy już wszystkiego? 

Człowiek jest istotą nie uznającą pustki. Jeśli kończy się jedna droga, czas wybudować kolejną. Tak samo wygląda to w sporcie. Wyczerpanie możliwości rozwoju dyscypliny powoduje jej ewolucję w innym kierunku. Tak właśnie powstają kolejne odłamy sportów ekstremalnych.

Przedstawiamy wam zestawienie dziesięciu najbardziej ekstremalnych i najniebezpieczniejszych sportów, mając na uwadze, że jest to tylko ułamek dostępnych na rynku sportowym.

Jeśli chcielibyście wejść w ten świat szaleństwa i oddać się bezgranicznie pasji, która was pochłonie proponujemy zacząć swoje zmagania od Formuły 1. McLaren wraz z firmą Logiteh G zapowiedzieli konkurs, w którym główną nagrodą jest roczny kontrakt z ich teamem. Niesamowita okazja, która nie zdarza się często.

Na co najlepiej zwrócić uwagę podczas zakupu długich spodni sportowych męskich do treningu?

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.