Pogoda
15.12.2017 14:47

Top 10 najlepszych historii X-Men. Które pojawią się w MCU?

Po przejęciu praw autorskich do postaci mutantów przez Disneya ich obecność w kinowym uniwersum Marvela jest tylko kwestią czasu. Które historie o X-Men mogą zostać przeniesione na duży ekran?

Top 10 najlepszych historii X-Men. Które pojawią się w MCU?
foto: materiały prasowe

Wielu fanów MCU marzyło o tej chwili od dawna. Do tej pory uniwersum stworzone przez Marvel Studios może pochwalić się ponad 30 superbohaterami, jednak wszystkim, którzy czytali komiksy, brakowało obecności X-Men i Fantastic Four. Po kupieniu 21st Century Fox przez Disneya, moment, w którym zobaczymy większość komiksowych herosów w jednym filmie, wydaje się być coraz bliżej. Do tej pory o mutantach powstało kilka produkcji: trylogia z początku XXI wieku, nowe podejście do X-Menów, które prawdopodobnie zakończy się wraz z premierą „Dark Phoenix” oraz spin-offy z Wolverinem w roli głównej. Wszystkie te filmy w większej lub mniejszej mierze czerpały z komiksowego świata. 

Jak po wchłonięciu 21st Century Fox przez Disneya potoczą się losy X-Men? Postanowiliśmy zebrać najlepsze papierowe historie dotyczące mutantów, które z powodzeniem mogłyby pojawić się w kinowej wersji. Pomijamy to, co zostało już pokazane (lub ponownie zostanie pokazane) w poprzednich produkcjach, czyli „Dark Phoenix Saga”, „God Loves, Man Kills”, „First Class”, „Days of Future Past” oraz „Age of Apocalypse”

1. Mutant Massacre

Mutant Massacre

Mr. Sinister wraz z grupą zwaną Marauders zamierza wyplenić nowojorskie kanały z ukrywających się tam mutantów, zwanych Morlockami. Masakrę postanawiają powstrzymać X-Men, X-Factor, New Mutants, Power Pack, Thor i Daredevil. Jest to jedna z klasycznych historii z lat 80. o mutantach. 

Filmowa wersja mogłaby być całkiem ciekawą próbą uchwycenia konfliktu, który toczy się między mutantami. Oczywiście zamiast X-Factor i Power Pack można by użyć innych herosów istniejących już w MCU. Film na podstawie „Mutant Massacre” byłby dobrym wprowadzeniem postaci Mr. Sinistera, chociaż pojawiły się plotki, że ten złoczyńca ma wystąpić w sequelu „Deadpoola”. 

2. Onslaught Saga

Onslaught_Marvel_Universe_Vol_1_1

Zło kryjące się we wnętrzu profesora Xaviera łączy się z mroczną naturą Magneto. W ten sposób rodzi się potężna istota znana jako Onslaught. Szybko okazuje się, że Onslaught staje się wielkim zagrożeniem dla całego uniwersum. Kiedy X-Men nie dają rady powstrzymać wroga, do akcji wkracza Fantastic Four, Avengers i reszta herosów z komiksowego świata.

Adaptacja historii Onslaughta wydaje się ciekawym pomysłem, jednak musiałby się pojawić w momencie, w którym w MCU X-Men i Fantastic Four funkcjonują na dobre. Oprócz całkiem nowego zagrożenia widzowie mogliby po raz kolejny obejrzeć film opowiadający o specyficznej więzi Professora X i Magneto. 

3. Asgardian Wars

Asgardian Wars

X-Men w Asgardzie pojawili się oczywiście za sprawą Lokiego. Wraz z Alpha Flight musieli pokonać niecną intrygę uknutą przez boga kłamstw. Loki postanawia się zemścić i ponownie ściąga mutantów do krainy bogów. Storm zostaje nową boginią piorunów, a Enchatress przypadkowo przenosi do Asgardu również New Mutants, dzięki którym udaje się pokonać przybranego brata Thora.

Oczywiście po wydarzeniach z filmu „Thor: Ragnarok” trudno byłoby zrealizować film dziejący się w Asgardzie, ale być może w przyszłości bóg piorunów odzyska swój dawny dom. Przy okazji widzowie mieliby do czynienia z bardzo ciekawym połączeniem bohaterów, którzy na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. 

4. House of M

House of M

Po rozpadzie Avengers, Scarlet Witch cierpi na załamanie nerwowe, w wyniku którego tworzy zupełnie inną rzeczywistość. W nowym świecie dominują mutanci. Wanda, Quicksilver i Magneto grają kluczowe role w tej historii - stają się rodziną królewską, której służą inni herosi. Na jakiś czas alternatywna rzeczywistość zastąpiła kanoniczny świat znany jako Earth-616. Wszystko wróciło do normy, kiedy Scarlet Witch postanowiła odwrócić swoje działania.

Film na podstawie „House of M” odwróciłby całe uniwersum do góry nogami, ale mógłby być całkiem ciekawą odskocznią od dość zachowawczych produkcji Marvel Studios. Widzowie mieliby okazje zobaczyć dobrze znanych bohaterów w zupełnie innych rolach. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: TOP Avengers X-Men Disney Marvel