Top 100 piłkarzy w FIFA 20. Jest dwójka Polaków

10.09.2019 10:03
Top 100 piłkarzy w FIFA 20. Jest dwójka Polaków Fot. materiały prasowe EA

Nie tylko Robert Lewandowski został uznany przez twórców FIFY 20 za ścisłą światową czołówkę. Do pierwszych miejsc brakuje jednak coraz więcej punktów.

Robert Lewandowski to obecnie najbardziej rozpoznawany polski piłkarz, często grający na poziomie światowym. Napastnik bije kolejne rekordy Bundesligi i zapisuje się w historii najlepszego grającego tam kluby, czyli Bayernu Monachium.

Zimne szkiełko i oko twórców serii FIFA nieustannie aktualizują statystyki piłkarzy, tak by jak najlepiej odpowiadały prezentowanym przez poszczególnych zawodników umiejętnościom. Czasem oznacza to dla graczy awans – jak było w przypadku Krzysztofa Piątka – czasem odzwierciedla spadek formy.

Przeczytaj także

Ta druga sytuacja dotyczy Roberta Lewandowskiego, którego ogólna ocena w nowej odsłonie FIFY została wyznaczona na 89 punktów. W FIFIE 19 „Lewy” mógł pochwalić się wynikiem 90 punktów, w FIFIE 18 było to nawet 91 punktów.

Obecna ocena Lewandowskiego daje mu 15. miejsce na liście najlepiej ocenianych przez FIFĘ 20 piłkarzy. W zestawieniu Top 100 znalazł się jeszcze inny polski piłkarz, grający w lidze włoskiej. Zgadniecie, który?

Top 100 piłkarzy w FIFA 20. Lewandowski ze spadkiem oceny

Robert Lewandowski został oceniony przez twórców FIFY 20 na poziomie Harry’ego Kane, Sergio Aguero i Kyliana Mbappe. Niższa niż kiedyś nota może więc wynikać nie tylko z gorszej postawy na boisku, co z innego, bardziej surowego sposobu weryfikowania umiejętności.

fifa_20_top_100_02 Fot. foto: zrzut ekranu www.ea.com/pl-pl/games/fifa/fifa-20

Drugi z Polaków, który znalazł się na liście 100 najlepszych piłkarzy na świecie w FIFIE 20 to Wojciech Szczęsny. Z ocena umiejętności w postaci 86 punktów znalazł się na 72. pozycji w zestawieniu.

fifa_20_top_100_03 Fot. foto: zrzut ekranu www.ea.com/pl-pl/games/fifa/fifa-20

Co ciekawe, Szczęsny został przedstawiony jako zawodnik Piemonte Calcio, mimo że gra w Juventusie Turyn. To wynik wygrania bitwy o prawa do wizerunku włoskiego klubu przez Konami, wydawcę eFootball PES 2020. Juventus może być w rezultacie pokazywany z nazwy tylko w tym tytule, a EA musiała umieścić w rozgrywkach fikcyjny klub.

Na najwyższe noty w FIFA 20 zasłużyli jak zwykle Cristiano Ronaldo (także z „Piemonte Calcio”), który otrzymał notę 93 punktów, oraz Lionel Messi, oceniony lepiej o jedno oczko.

fifa_20_top_100_04 Fot. foto: materiały prasowe EA

FIFA 20 trafi do sprzedaży 27 września 2019 roku na konsole PlayStation 4, Xbox One. Nintendo Switch oraz komputery PC. Największy konkurent, czyli eFootball PES 2020, pojawi się na rynku nieco wcześniej.

Zobacz także: Krzysztof Piątek w nowym zwiastunie eFootball PES 2020 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.