Top 15: Najlepsze gry zręcznościowe

05.09.2019 14:03
Top 15: Najlepsze gry zręcznościowe Fot. materiały prasowe cuphead

Skakanie, strzelanie, bieganie i pełne skupienie. Tego wymagały kiedyś od nas najlepsze zręcznościówki. Teraz świat tych gier się mocno zmienił.

Gry zręcznościowe przez lata były określane mianem gier, które wymagają szybkiego machania palcami, ale które nie posiadają głębokiej historii. Jednak w ostatnich latach to się zmieniło. Te najpopularniejsze platformówki, które rozkochały w sobie tysiące fanów, nie zachwycają nas już ogromem przeciwników, jacy są na nas rzucani. A raczej skupiają się na klimacie i scenariuszu, którym twórcy chcą nam coś przekazać. Oczywiście nadal dostajemy hardcore'owe tytuły typu "Cuphead", które głównie chcą doprowadzić graczy do szaleństwa, ale coraz więcej twórców decyduje się na tę formę grową, aby przekazać poprzez nie coś więcej.

Przeczytaj także

Najlepsze gry zręcznościowe

Trudno jest zaszufladkować tytuły jako zręcznościowe. Czy powinniśmy opierać się na samych platformówkach? Czy raczej dać sobie więcej wolności i zaliczać do nich takie tytuły jak "Assasin's Creed" czy "Uncharted". Tytuły, które wymagają od nas odpowiedniej zręczności w dużych fragmentach gry, ale o których mało kto pomyślałby jako o przedstawicielach tego gatunku.  Trudno nam to jednoznacznie orzec, kiedy gra jest bardziej przygodowa albo zręcznościowa, dlatego poniższy wybór jest bardzo subiektywny. I nie chodzi tu tylko o to, jakie gry wybraliśmy, ale też jakie gry zostały przez nas skategoryzowane jako zręcznościówki.

Przeczytaj także

15 najlepszych zręcznościówek

Zrobiliśmy wszystko, co się dało. Graliśmy wiele godzin. Wiele włosów nam wypadło z głów i wiele łez przelaliśmy, ale oto ona. Lista najlepszy tytułów zręcznościowych, jakie możecie odpalić na waszych konsolach albo komputerach. 15 gier, które nie powinny wam się nigdy znudzić. 15 gier, które pokochacie i kilka, które tę miłość wymieszacie z nienawiścią (patrzymy na ciebie "Super Meat Boy")

15 najlepszych zręcznościówek to:

1) Cuphead
2) Terraria
3) Super Meat Boy
4) Spyro Reignited
5) Unravel
6) Overcooked 2
7) Never Alone
8) Rocket League
9) The Binding of Isaac
10) Lego: Harry Potter
11) Psychonauts 2
12) Little Nightmares
13) Rayman Legends
14) Inside
15) Shank 2

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.