Top 9 najbogatszych komiksowych postaci

Kamil Kacperski
15.12.2017 14:13
Top 9 najbogatszych komiksowych postaci Fot. materiały prasowe

Zastanawialiście się kiedyś kto może cieszyć się tytułem najbogatszego człowieka w komiksowych uniwersach? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z listą bogaczy Marvela i DC.

Pierwsza odpowiedź jaka przychodzi do głowy to Batman lub Iron Man. I chociaż obydwaj panowie plasują się w czołówce zestawienia, to są osoby, które mają grubsze portfele od Starka i Wayne'a. Portal GoBankingRates.com przeszedł przez historię komiksów, zajrzał do portfeli superbohaterów i przygotował listę 9 najbogatszych postaci komiksowych. 

Kto zatem ma najwięcej cyferek na koncie? Zapoznajcie się z listą 9 najbogatszych herosów i złoczyńców z komiksów o superbohaterach wraz z estymacją ich majątków.

9. Magneto - 500 milionów dolarów

Manipulacja metalami ma swoje zalety. Jedną z nich jest niewątpliwie bycie dosłownym magnesem na pieniądze. Pomiędzy próbami podbicia świata czy zamienienia ludzkości w mutantów, można zapomnieć, że w gruncie rzeczy Magneto to bardzo inteligentny człowiek, który w komiksach wykazywał się znajomością fizyki i genetyki. Oprócz tego mistrz Braterstwa Mutantów był właścicielem ogromnej wyspy, co raczej nie jest groszową sprawą.

8. Charles Xavier - 750 milionów dolarów

Yang do Yin Magneto, Xavier wygrywa z Lenhsherrem objętością konta. Właściciel szkoły dla mutantów i ogromnej posesji urodził się w bardzo zamożnej rodzinie, dzięki temu może bezproblemowo fundować drużynę X-Menów. Oprócz tego opatentował Cerebro, czyli urządzenie umożliwiające lokalizowanie mutantów oraz ma cztery doktoraty. 

7. Dr. Doom - 800 milionów dolarów

Doom swoim geniuszem może dorównywać najinteligentniejszym postaciom w komiksowym uniwersum Marvela, ale zdecydowanie przebija większość osób na świecie tym, że jest szefem państwa. Złoczyńca podbił leżącą w Europie Latverię, a bycie właścicielem kraju powoduje, że twój majątek definitywnie idzie do góry. Oprócz tego opatentował wiele produktów z dziedziny robotyki i genetyki. 

6. Lex Luthor - 810 milionów dolarów

Najbogatszy człowiek w Metropolis nie może mierzyć się ze swoimi konkurentami z Gotham i Star City, ale jednocześnie raczej nie narzeka na brak środków na koncie. Jego firma, Lexcorp, działa praktycznie na każdym polu nowoczesnych technologii, a oprócz tego Lex jest właścicielem gazety Daily Planet oraz stać go było na sfinansowanie własnej kampanii wyborczej na prezydenta USA, którą potem wygrał.

5. Emma Frost - 900 milionów dolarów

Mimo wielu komiksowych wcieleń na przestrzeni lat, każda z nich u źródeł miała jedną rzecz - Emma zawsze była obrzydliwie bogata. Frost odziedziczyła po rodzicach ogromną korporacje Frost International, którą dzięki swojemu wrodzonemu sprytowi i wdziękowi osobistemu potrafiła rozwinąć jeszcze bardziej. 

4. Bruce Wayne - 999 milionów dolarów

Właściciel Wayne Corp., Wayne Tower, Wayne Manor czy Batmobilu jest bardzo bogaty. Jednak w komiksach nigdy nie jest nazywany miliarderem, co sugeruje nam, że Batman nie przekracza granicy 999 milionów dolarów. Mimo wszystko, jego majątek jest naprawdę ogromny, dlatego portal GoBankingRates.com umieścił go na pierwszym miejscu poza podium.

3. Oliver Queen - 3 miliardy dolarów

Green Arrow na przestrzeni lat przechodził różne fazy rozwoju - raz był prezydentem Star City, raz był hippisem, który po śmierci rodziców rozdał swój majątek innym samemu głodując. Jednak najbardziej znana wersja tej postaci jest najbogatszym człowiekiem w uniwersum DC. Jego rodzina od kilku pokoleń zarządzała Queen Industries, której spadkobiercą stał się po śmierci rodziców. Ollie o przychody nie musi się martwić.

2. Tony Stark - 30 miliardów dolarów

Tony od zawsze pływał w pieniądzach. Starkowie od kilku pokoleń byli jedną z najbardziej wpływowych rodzin w USA, a swoją pozycję tylko umocnili dzięki pracy Tony'ego który wyprzedził jego współczesną technologię. Twórca pancerza Iron Mana był również odpowiedzialny za przełomowe odkrycia w energetyce, a także sprzedał miliony egzemplarzy różnej maści broni. Wiedział jak obracać kapitałem.

1. T'Challa - 90 bilionów dolarów

Nikt jednak nie urodził się w lepszej sytuacji niż król T'Challa. Czarna Pantera zarządza najbardziej zaawansowanym technologicznie państwem na świecie, czyli Wakandą. Oprócz tego w jej kopalniach jest prawdziwe czarne złoto i nie, nie chodzi o węgiel. Mowa oczywiście o wibranium, czyli jeden z najcenniejszych materiałów na świecie, który w komiksach jest warty 10 tysięcy dolarów za jeden gram.

Jak w akcji wygląda 90 bilionów dolarów będziemy mogli zobaczyć już w Walentynki 2018 roku, bo właśnie wtedy „Czarna Pantera” zawita w kinach.

Portfele męskie - funkcjonalność i estetyka w jednym

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.