Pogoda
15.12.2017 14:13

Top 9 najbogatszych komiksowych postaci

Zastanawialiście się kiedyś kto może cieszyć się tytułem najbogatszego człowieka w komiksowych uniwersach? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z listą bogaczy Marvela i DC.

Top 9 najbogatszych komiksowych postaci
foto: materiały prasowe

Pierwsza odpowiedź jaka przychodzi do głowy to Batman lub Iron Man. I chociaż obydwaj panowie plasują się w czołówce zestawienia, to są osoby, które mają grubsze portfele od Starka i Wayne'a. Portal GoBankingRates.com przeszedł przez historię komiksów, zajrzał do portfeli superbohaterów i przygotował listę 9 najbogatszych postaci komiksowych. 

Kto zatem ma najwięcej cyferek na koncie? Zapoznajcie się z listą 9 najbogatszych herosów i złoczyńców z komiksów o superbohaterach wraz z estymacją ich majątków.

9. Magneto - 500 milionów dolarów

Manipulacja metalami ma swoje zalety. Jedną z nich jest niewątpliwie bycie dosłownym magnesem na pieniądze. Pomiędzy próbami podbicia świata czy zamienienia ludzkości w mutantów, można zapomnieć, że w gruncie rzeczy Magneto to bardzo inteligentny człowiek, który w komiksach wykazywał się znajomością fizyki i genetyki. Oprócz tego mistrz Braterstwa Mutantów był właścicielem ogromnej wyspy, co raczej nie jest groszową sprawą.

8. Charles Xavier - 750 milionów dolarów

Yang do Yin Magneto, Xavier wygrywa z Lenhsherrem objętością konta. Właściciel szkoły dla mutantów i ogromnej posesji urodził się w bardzo zamożnej rodzinie, dzięki temu może bezproblemowo fundować drużynę X-Menów. Oprócz tego opatentował Cerebro, czyli urządzenie umożliwiające lokalizowanie mutantów oraz ma cztery doktoraty. 

7. Dr. Doom - 800 milionów dolarów

Doom swoim geniuszem może dorównywać najinteligentniejszym postaciom w komiksowym uniwersum Marvela, ale zdecydowanie przebija większość osób na świecie tym, że jest szefem państwa. Złoczyńca podbił leżącą w Europie Latverię, a bycie właścicielem kraju powoduje, że twój majątek definitywnie idzie do góry. Oprócz tego opatentował wiele produktów z dziedziny robotyki i genetyki. 

6. Lex Luthor - 810 milionów dolarów

Najbogatszy człowiek w Metropolis nie może mierzyć się ze swoimi konkurentami z Gotham i Star City, ale jednocześnie raczej nie narzeka na brak środków na koncie. Jego firma, Lexcorp, działa praktycznie na każdym polu nowoczesnych technologii, a oprócz tego Lex jest właścicielem gazety Daily Planet oraz stać go było na sfinansowanie własnej kampanii wyborczej na prezydenta USA, którą potem wygrał.

Kamil Kacperski
Tagi: TOP Marvel DC Comics