Tragedia na zawodach w rzucie młotem. Zawodnik poślizgnął się i zabił przechodnia

12.08.2022 10:06
Tragedia na zawodach w rzucie młotem. Zawodnik poślizgnął się i zabił przechodnia Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Tragedia na zawodach w rzucie młotem. Zawodnik poślizgnął się i trafił w głowę przypadkową osobę. Ofiara zmarła.

Podczas zawodów w rzucie młotem na Highland Games w Holandii doszło do niewyobrażalnej tragedii. Jeden z zawodników poślizgnął się w czasie rzutu i trafił metalową kulą w głowę przypadkową osobę.

Tragedia na zawodach w rzucie młotem

Tego dnia zawodnicy rzucali młotem. Jeden z zawodników tuż przed rzutem poślizgnął się i nie zapanował nad lotem metalowej kuli. Przedmiot przeleciał przez żywopłot i opuścił miejsce imprezy, trafiając w głowę przypadkowego przechodnia. 65-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Polecamy

Zobaczyliśmy, jak metalowa kula przeleciała nad żywopłotem, a potem usłyszeliśmy bardzo głośny krzyk kobiety. To nie był jeden z widzów, więc w ogóle nie widział nadlatującego młota

– mówił jeden ze świadków wydarzenia, cytowany przez "Daily Mail".

Jesteśmy zszokowani faktem, że coś takiego się zdarzyło. Nie spodziewaliśmy się tego. Nie mogliśmy przewidzieć największego nieszczęścia, jakie może spotkać człowieka. Jesteśmy zdruzgotani. Osobiście czułem się podekscytowany tym wydarzeniem i zainteresowaniem ludzi. Ale gdy ktoś umiera z powodu wypadku, to mnie zasmuca

- komentuje Adri Geerts, przewodniczący organizatorów Foundation Village Marketing Geldrop-Mierlo.

Jak informuje "Daily Mail" widzowie nie mogli przebywać w miejscu, gdzie lądują młoty, jednak nie zabezpieczono całego terenu. W sprawie trwa dochodzenie, mające na celu ustalenie przyczyn tragedii.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.