Transseksualni aktorzy wyśmiali Scarlett Johansson, biorąc udział w castingu do jej słynnych ról
Sergiusz Kurczuk
12.07.2018 14:10
Transseksualni aktorzy wyśmiali Scarlett Johansson, biorąc udział w castingu do jej słynnych ról Fot. Hahn Lionel/ABACA/East News

Nadchodzący film „Rub & Tug” ze Scarlett Johansson w roli głównej wywołał oburzenie wśród osób transseksualnych, które krytykują Hollywood za dyskryminującą postawę. W tym celu transseksualni aktorzy stworzyli prześmiewcze wideo. 

Najnowszy film Scarlett Johansson wzbudził kontrowersje. Aktorka w „Rub & Tug” ma zagrać Dante „Texa” Gilla - transseskualistę, który w latach 70. prowadził w Pittsburghu domy uciech. Produkcja Ruperta Sandsa zostanie oparta na prawdziwych wydarzeniach. Ogłoszenie obsady głównej roli wywołało krytykę filmu między innymi ze strony osób transseksualnych. Osoby bojkotujące „Rub & Tug” uważają, że angaż Johannsson to zjawisko podobne do whitewashingu. Ich zdaniem w Dante „Texa” Gilla powinien się wcielić prawdziwy transseksualista. Grupa transseksualnych aktorów w ramach protestu postanowiła nagrać prześmiewcze wideo.

Transseksualni aktorzy w roli Scarlett Johansson

Gwiazda nie została obojętna na krytykę i postanowiła skomentować swój udział w „Rub & Tug”, powołując się na słynne kreacje aktorskie osób transpłciowych. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Grupa transseksualnych aktorów postanowiła zażartować sobie z Johnasson, obracając argument mówiący, że utalentowany aktor może zagrać wszystko przeciwko gwieździe „Avengers”. W tym celu powstało wideo, w którym aktorzy próbują wygrać casting do jednej z głównych ról, które grała Johansson.

Pojawiły się takie filmy jak „Ghost World”, „Ona”, „Kobiety pragną bardziej” i „Avengers”. Pod koniec jeden z aktorów dostaje rolę. Początkowo się cieszy, ale gdy dowiaduje się, że ma zagrać kobiecą rolę, rezygnuje. 

Przepraszam, ale mam problem z tym, że kobiety cis są marginalizowane przez Hollywood. To znaczy, wiem, że są ludzie, którzy doświadczyli tego na własnej skórze i ich wybranie przyniósłby filmowi więcej autentyczności. Uważam, że zabieranie im tej możliwości jest trochę dziwne. 

To już druga wpadka duetu Sandsa i Johnasson. Film „Ghost in the Shell” był krytykowany za whitewashing. Johansson wcielała się bowiem w postać, która w oryginale była Azjatką. 

Na razie nie wiadomo kiedy „Rub & Tug” trafi do kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.