Pogoda
12.03.2019 17:02

Trashtag challange. Pierwsze pożyteczne wyzwanie w internecie

Marzenia czasem się spełniają. Jeśli oglądaliście wyczyny osób biorących udział w Fake Plane Challenge lub Cheese Challenge i zastanawialiście się, czy powstanie kiedykolwiek wyzwanie wnoszące coś dobrego, to dziś możecie pozytywnie się zaskoczyć. Oto #trashtag challenge.

trashtag challenge
foto: Tiia Monto, CC BY-SA 4.0

Doniesienia o coraz to nowych pomysłach na mniej lub bardziej niebezpieczne wygłupy w internecie wiele osób kwitowało wzruszeniem ramion i utyskiwaniem, że tam dzisiejsza młodzież wzięłaby się raczej za coś pożytecznego, zamiast przytulać się do deski klozetowej udając że leci samolotem czy też rzucając w dzieci plasterkami sera.

Cuda, o dziwi, się zdarzają – chociaż czasem trzeba na nie długo czekać. W 2015 roku amerykańskie przedsiębiorstwo stworzyło hasztag #trashtag i przeprowadziło kampanię mającą zachęcić do dbania o środowisko naturalne. Inicjatywa nie zyskała jednak zbyt dużego rozgłosu i na lata zniknęła w odmętach internetu.

W marcu 2019 roku akcji wróciła w owym, znacznie bardziej zaraźliwym wiralowo wydaniu – okazało się, że wystarczyło do #trashtag dodać hasło „challange”, żeby pomysł podchwycili młodzi ludzie na całym świecie.

O co dokładnie chodzi w #trashtag challenge?

Fake Plane Ride Challenge
Fake Plane Ride Challenge
Przeczytaj także Fake Plane Ride Challenge. O co chodzi w nowym hicie internetu?

Trashtag challenge – wyzwanie sprątania świata

Zasady wyzwania są proste – trzeba znaleźć miejsce zaśmiecone przez ludzi, dokładnie je posprzątać, a rezultatem pochwalić się na mediach społecznościowych, okraszając zdjęcia obowiązkowym hasztagiem #trashtag challenge.

Pionierski post z 5 marca 2018 roku został w ciągu tygodnia udostępniony ponad 300 000 razy, a naśladowcy pojawiają się na całym świecie. Najchętniej do akcji włączają się nastolatki z Azji, często podchodząc do wyzwania #trashtag challange całymi tłumami.

Akcja spodobała się także w Europie – co prawda przeprowadzane akcje nie są tak spektakularne, ale może po prostu mamy mniej do sprzątania.

Czekamy, aż szał na #trashtag challange ogarnie Polskę. O ile uda mu się wygra z wyzwaniami, w których wymagane jest robienie głupstw.

W którym wyzwaniu wzięlibyście udział?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet